Australia i BRIN uruchamiają nowe fundusze na badania nad biogospodarką

Tempo.co, Djakarta – Ambasador Australii w Indonezji Benny Williams i szefowa Narodowej Agencji Badań i Innowacji (BRIN) Laksana Tri Handoko uruchomili 21 czerwca 2024 r. nowe finansowanie badań. W ramach tej inicjatywy do składania badań zostaną zaproszone wykwalifikowane organizacje z Australii i Indonezji. „Indonezyjska biogospodarka: maksymalizacja zrównoważonego wykorzystania różnorodności biologicznej morza do roku 2024”.

Ten wspólny fundusz badawczy będzie finansowany wspólnie przez Australię i Indonezję, zapewniając instytucjom z obu krajów możliwość współpracy w zakresie różnorodności biologicznej mórz, w tym w obszarach związanych ze zdrowiem, żywnością i energią.

„Australia i Indonezja w dalszym ciągu wzmacniają powiązania społeczne i partnerstwa instytucjonalne na rzecz włączającego, innowacyjnego i zrównoważonego rozwoju. Ta wspólna pomoc badawcza wzmocni dwustronne uczenie się między naszymi krajami” – powiedział Ambasador Williams.

Uczestniczył w różnych organizacjach, w tym na uniwersytetach, instytutach badawczych, agencjach rządowych, organizacjach pozarządowych i sektorze prywatnym w Indonezji i Australii. Zainteresowani kandydaci mogą skontaktować się w celu uzyskania dalszych informacji i szczegółów aplikacji [email protected]. Projekt jest wspierany w ramach inicjatywy KONEKSI, będącej częścią partnerstwa rozwojowego Australii z Indonezją.

Wcześniej, w maju 2024 r., Australia i Indonezja uruchomiły partnerstwo badawcze Australia-Indonezja (PAIR), dwustronną współpracę badawczą skupioną na Sulawesi. Projekt został zatwierdzony przez Ambasadora Williamsa BSM i wyższego urzędnika Ministerstwa Edukacji, Kultury, Badań i Technologii Faiza Cuiba.

PAIR Sulawesi to inicjatywa Australia Indonesia Centre (AIC), konsorcjum wiodących uniwersytetów badawczych z obu krajów. Zbudowana w oparciu o misję AIC polegającą na rozwijaniu stosunków międzykulturowych w nauce, technologii, edukacji, innowacjach i kulturze, główną instytucją AIC jest Uniwersytet Monash. Główną instytucją PAIR Sulawesi jest Uniwersytet Hassanuddin. Ta innowacyjna współpraca stanowi znaczący krok naprzód w partnerstwie badawczym między Australią i Indonezją, przy czym oba rządy inwestują w równym stopniu.

Tempo.co

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *