Arkusz informacyjny: Umowa o infrastrukturze i finansowaniu między Stanami Zjednoczonymi a Indonezją

Stany Zjednoczone i rząd Indonezji współpracują przy inwestycji Millennium Challenge Corporation o wartości 649 milionów dolarów, której celem jest usunięcie jednej z największych przeszkód dla wzrostu gospodarczego w kraju: kosztownego i słabo rozwiniętego pośrednictwa finansowego.

Indonezyjska umowa w sprawie infrastruktury i finansów skupia się na poprawie finansowania infrastruktury – w szczególności infrastruktury transportowej i logistycznej – oraz zwiększeniu dostępu do finansowania dla mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MSME).

Jako rozległy archipelag składający się z ponad 17 000 wysp Indonezja ma duże potrzeby w zakresie infrastruktury, ale ograniczone inwestycje biznesowe utrudniają dostęp do nowych rynków i uniemożliwiają Indonezyjczykom pełne uczestnictwo w rynku światowym.

Tymczasem indonezyjskie MMSP są głównym źródłem działalności gospodarczej i miejsc pracy dla większości Indonezyjczyków, ale wiele indonezyjskich MMŚP – zwłaszcza tych prowadzonych przez kobiety – ma ograniczony dostęp do pożyczek i kapitału potrzebnego do rozwoju swojej firmy.

Indonezyjska umowa w sprawie infrastruktury i finansowania zajmie się tymi wyzwaniami w ramach trzech programów: programu zaawansowanych usług dostępu do transportu i logistyki (ATLAS); Program Rozwoju Rynków Finansowych (FMDP); oraz program dostępu do finansów dla przedsiębiorstw będących własnością kobiet/mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (program finansowy MSME).

Projekt 1 – Projekt Ulepszonych Usług Dostępu Transportowego i Logistycznego

Projekt ATLAS będzie współpracować z władzami prowincji i gmin w pięciu prowincjach w celu opracowania potencjału władz lokalnych i wytycznych inwestycyjnych w celu stworzenia planu działania na rzecz lepszego planowania i przygotowania infrastruktury na poziomie gmin w całym kraju. Inwestycje w pięciu priorytetowych prowincjach Sumatra Południowa, Sulawesi Północne, Riau, Wyspy Riau i Bali wybranych przez rząd Indonezji zwiększą ilość i jakość inwestycji w infrastrukturę transportową, a także poprawią dostęp do usług transportowych dla kobiet i pasażerów niepełnosprawnych . , oszczędzając czas osób dojeżdżających do pracy, zwiększając wykorzystanie środków transportu publicznego oraz zmniejszając natężenie ruchu i emisje. Projekt będzie także wspierał indonezyjskie projekty łagodzenia zmiany klimatu i przystosowania się do niej, ze szczególnym uwzględnieniem projektów w zakresie infrastruktury transportowej o zerowej emisji netto.

READ  „Scalanie” Ethereum pozbawia pracy każdego górnika eteru

Plan 2 – Plan Rozwoju Rynków Finansowych

Indonezja ma ogromne potrzeby w zakresie infrastruktury na swoich rozległych wyspach, ale obecne struktury kredytowe są zbyt ryzykowne i zniechęcają przedsiębiorstwa z sektora prywatnego do inwestowania. Aby zaspokoić to zapotrzebowanie, szacowane na 1,5 biliona dolarów, program FMD ma na celu współpracę z pożyczkodawcami i sektorem prywatnym.
Zgodnie ze strategią rozwoju rynku finansowego rządu Indonezji i wielostronnym partnerstwem na rzecz sprawiedliwej transformacji energetycznej, finansowanie dotacji oraz ograniczanie ryzyka i finansowanie wysokiej jakości projektów infrastrukturalnych. Program FMD ma na celu zbliżenie finansowania do około 10 transakcji pilotażowych, w tym subkrajowych instrumentów dłużnych i zielonych obligacji, które można następnie powielić w całym kraju. Program stwarza nowym pożyczkodawcom, zwłaszcza indonezyjskim, możliwości inwestowania w infrastrukturę transportową, zwiększając konkurencyjność rynków i przyspieszając wzrost gospodarczy.

Schemat 3 – Program finansowy MSME

Chociaż 99% wszystkich przedsiębiorstw w Indonezji to małe i średnie przedsiębiorstwa, przedsiębiorstwom tym brakuje znacznego dostępu do kredytów, a jedynie 21,3% wszystkich kredytów bankowych ogranicza wzrost gospodarczy. Inwestowanie w MMSP ma szeroko zakrojone implikacje, ponieważ rozwój MMŚP nie tylko bezpośrednio zwiększa dochody właścicieli MMŚP, ale także tworzy więcej możliwości zatrudnienia i pomaga rozwijać indonezyjską gospodarkę jako całość. Kobiety, choć stanowią większość przedsiębiorców z małych i średnich przedsiębiorstw, borykają się z dodatkowymi barierami społeczno-ekonomicznymi i prawnymi, które utrudniają im uzyskanie identyfikatora podatkowego i rejestracji firmy, czyli kluczowych składników dostępu do kredytu. Program Funduszu MSME będzie wspierał rozwój MŚP i usuwał konkretne bariery napotykane przez kobiety-przedsiębiorcy, zapewniając szkolenia w zakresie umiejętności biznesowych i pomoc techniczną w celu poprawy zdolności kredytowej i gotowości inwestycyjnej. Obejmują one szkolenia w zakresie umiejętności cyfrowych i finansowych oraz działania rozwijające umiejętności biznesowe. Program finansowy MMŚP jest pionierem w zakresie instrumentu finansowego włączającego płeć, mającego na celu zwiększenie kredytów dla MŚP będących własnością kobiet, przy jednoczesnym wzmocnieniu ogólnych danych finansowych i technicznych rządu na temat MŚP.

READ  Ogłoszenia dotyczące wyborów na żywo w Australii: Wstępne doniesienia wskazują na rychłe zakończenie

O MCK

Millennium Challenge Corporation to niezależna agencja rządowa Stanów Zjednoczonych, której celem jest ograniczanie światowego ubóstwa poprzez rozwój gospodarczy. Utworzone w 2004 roku MCC zapewnia terminowe dotacje i pomoc krajom, które spełniają rygorystyczne standardy dobrego rządzenia, walki z korupcją i poszanowania praw demokratycznych. Więcej informacji na temat możliwości biznesowych, partnerskich i zatrudnienia można znaleźć na stronie: https://www.mcc.gov/work-with-us.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij Arkusz informacyjny dotyczący infrastruktury i finansów Indonezji (PDF – 639 KB).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *