Ankieta LSI: Prabowo, Anis niż Kanchar w symulacji drugich wyborów

Tempo.co, Djakarta – Z najnowszego sondażu indonezyjskiego Instytutu Badań (LSI) wynika, że ​​kandydat na prezydenta Prabowo Subianto wyprzedza swoich rywali w drugiej turze symulacji wyborów prezydenckich w 2024 roku. Prabowo uzyskało więcej głosów respondentów niż Kanchar Branovo i Anis Basvedan.

Prabowo otrzymało w symulacji 49,2 proc. głosów, a Kanchar Branovo 39,7 proc. Kolejne 11,1 procent wciąż jest niezdecydowanych, powiedział Djayadi.

„Ponieważ nie osiągnął 50 procent, pozycja Prabowa nie jest bezpieczna, mimo że jego potencjał do wygrania jest wysoki” – powiedział dyrektor LSI Djayadi Hanan w środę, 3 maja.

Kiedy Prabowo zmierzyło się z Anise, minister obrony wygrał z 51,7 proc. głosów wobec 35,8 proc. Anise.

W symulacji Anies vs. Kanjar gubernator Jawy Środkowej wygrał z 46,7 proc. głosów, a Anies 39,2 proc.

„Wyniki są statystycznie istotne. Różnica wynosi ponad 6 procent. Ale Kanjar nie uzyskał 50 procent, a 14 procent nie podobało się. Więc nie wiemy, kto wygra” – powiedział Dijayadi.

Badanie LSI przeprowadzono w dniach 12-17 kwietnia 2023 r. metodą wieloetapowego losowania. LSI powiedziało, że respondenci byli przesłuchiwani twarzą w twarz przez przeszkolonych ankieterów. Margines błędu w tej ankiecie wynosi około 2,9 procent przy 95-procentowym poziomie ufności.

Tempo.co

Wybór nauczyciela: KCI potwierdza, że ​​nie będzie podwyżki opłat za przejazdy w Jabotedabaque Commuter Line

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  „Niezwykła” kolekcja 24 starożytnych posągów zanurzonych w toskańskim spa | Włochy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *