Ameryka gratuluje wyborów prezydenckich w Indonezji

TEMPO.CO, Dżakarta The Ameryka Gratulujemy Indonezji wyboru i nie możemy się doczekać współpracy z jej prezydentem-elektem i organem ustawodawczym, powiedział rzecznik Departamentu Stanu Matthew Miller w komunikacie prasowym ze środy, 14 lutego.

„Gratulujemy narodowi indonezyjskiemu silnego głosu w dzisiejszych wyborach. Czekamy na oficjalne ogłoszenie wyników wyborów przez Generalną Komisję Wyborczą” – powiedział.

Stany Zjednoczone wykluczyły ze swojej publikacji Prabowo Subianto i Gibrana Rakabuminga, oczekując na oficjalny komunikat Generalnej Komisji Wyborczej (KPU), mimo że wczoraj wieczorem wygłosił przemówienie zwycięskie na podstawie szybkich wyników liczenia głosów.

Poinformowało o tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wybory są świadectwem trwałości i siły zaangażowania Indonezyjczyków w proces demokratyczny i instytucje wyborcze.

„Nie możemy się doczekać współpracy z kolejnym prezydentem-elektem i rządem Indonezji nad wspólnymi priorytetami, które przyniosą korzyści obywatelom naszych obu krajów” – stwierdził Miller w oświadczeniu.

Priorytetowymi kwestiami dla Indonezji i Stanów Zjednoczonych są zmiany klimatyczne, zamożny i bezpieczny Indo-Pacyfik oraz ochrona stabilności międzynarodowej.

Indonezja i Stany Zjednoczone obchodzą w tym roku 75-lecie stosunków dyplomatycznych. Prezydent Joko Widodo (w skrócie Jokowi) i prezydent USA Joe Biden ogłosili w listopadzie ubiegłego roku kompleksowe partnerstwo strategiczne z okazji 75. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych.

Niektóre z potencjalnych partnerstw obejmują poprawę łańcucha dostaw minerałów, poprawę klimatu inwestycyjnego w Indonezji oraz pełny dostęp Indonezji jako członka OECD.

„Wspólnie z nową administracją Indonezji będziemy działać na rzecz zapewnienia lepszej przyszłości naszym obywatelom i stawienia czoła najpilniejszym wyzwaniom XXI wieku.Św stulecia” – napisano w publikacji.

zasadniczo TempoWedług stanu na godzinę 14:00 czasu w Dżakarcie czwartkowe szybkie obliczenia wykazały, że Prabowo-Kibran prowadzi w wyścigu z 59,16%, Anees-Muhaimin z 24,78% i Kanjar-Mahfud z 16,06%.

Nabila Azzahra

Wybór nauczyciela: USA otwierają centrum szkolenia morskiego w Batam w Indonezji

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Lotnisko na Bali to parking

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *