Ambasada Malezji przedstawiła kuchnię Sarawaków na imprezie kulinarnej w Pontianak

Azizul (piąty z prawej) podczas sesji zdjęciowej z innymi gośćmi podczas ceremonii otwarcia „Malaysian Culinary Week – Sarawak Culinary Kitchen, Malaysia”.

KUCHING (11 lipca): Ambasada Malezji zaprezentowała kuchnię Sarawaki podczas „Malaysian Food Week – Sarawak Kitchen, Malaysia” od 8 do 18 lipca w hotelu Golden Tulip w Pontianak.

Wydarzenie organizowane jest przez Ambasadę Malezji we współpracy z Centre for Technology Excellence Sarawak (CENTEX), Blue Point School of Hospitality and Culinary Arts Malaysia oraz Pontianak Golden Tulip Hotel.

Konsul Generalny Malezji w Pontianak Ajizul Zekri Abd Rahim powiedział, że wydarzenie to świadczy o dobrych stosunkach dwustronnych między rządem Malezji, a zwłaszcza rządem Sarawaku i Zachodniego Kalimantanu.

„Kuching i Bondiyan są bardzo blisko. Nawiązano już różne formy współpracy w różnych sektorach, takich jak gospodarka, handel, turystyka, edukacja i zdrowie.

„Dlatego w imieniu ambasady Malezji i rządu Malezji chciałbym skorzystać z okazji, aby wyrazić głębokie uznanie i wdzięczność gubernatorowi Zachodniego Kalimantanu, a zwłaszcza burmistrzowi Pontianak, Rusty’emu Mandono, który pomógł w ułatwieniu dwustronnych relacje. Kuching i Pontianak.

„Chciałbym również podziękować tym, którzy pomogli i współpracowali z konsulatem Malezji w promowaniu dwustronnych stosunków Malezji i Indonezji do większej chwały. Mamy nadzieję, że nasze relacje będą się dalej rozwijać” – powiedział w swoim przemówieniu podczas sobotniej ceremonii otwarcia imprezy w hotelu Golden Tulip w Pontianie.

Wprowadzone potrawy z Sarawaka obejmują Sarawak Laksa i Nasi Goreng Dabai.

W programie znalazły się również pokazy gotowania kuchni malezyjskiej przez szefów kuchni z Blue Point School w Sarawaku.

W wydarzeniu wzięli udział Datuk Adnan Mat, Przewodniczący Kongresu Związków Zawodowych Pracowników Służby Publicznej i Cywilnej (Quebec) Malezja; dyrektor generalny hotelu Goden Tulip Thomas Dhananjaya; Ruhaslina Syam Abdol Hajis, zastępca dyrektora Centex Management; oraz Zuraida Nen z Blue Point School of Hospitality and Culinary Arts Malaysia.

Duża grupa motocyklistów z Bikers Malaysia i Sarawak, a także przedstawiciele Quebecu byli w Pontianak na obchodach 77. Biankara.

READ  Quinnipiac jest na dobrej drodze do zdobycia pierwszego tytułu NCAA

Po imprezie w hotelu Golden Tulip dostępne będzie menu obejmujące dania kuchni sarawackiej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *