Aktualne informacje na temat wyborów legislacyjnych i prezydenckich w Indonezji; Rozpoczął się okres kampanii

Początek okresu kampanii

Oficjalny okres kampanii rozpoczął się 28 listopada 2023 r. (potrwa do 10 lutego 2024 r.). Ten okres dla kandydata na prezydenta Kanjara Baranovo rozpoczął się od podróży do Merak (Papua), gdzie promował swój projekt „Jedna wioska, jedna placówka zdrowia i jeden pracownik służby zdrowia” (część Kanjara Baranovo i jego kandydata na wiceprezydenta. Misja i wizja lekarza Mahfuda) . Poprzez ten projekt Pranovo ma na celu poprawę odległych i biednych wiosek w całym kraju. Będąc zdrowymi jednostkami, ludzie automatycznie stają się bardziej produktywni, dlatego zdrowie jest ważnym źródłem rozwoju społecznego i gospodarczego. Ponadto często, gdy w gospodarstwie domowym jest chory członek rodziny, pozostali członkowie rodziny stają się mniej produktywni, ponieważ oni również muszą opiekować się chorym członkiem rodziny.

Pranovo powiedział, że rozpoczęcie kampanii na odległym obszarze Papui nie jest przypadkowe i należy je traktować jako wyraźny sygnał, że jego grupa jest zaangażowana w rozwój społeczny (odległych) wiosek. W indonezyjskich mediach zacytowano Pranovo, który powiedział: „Zaczniemy budować od wiosek. Jeśli Indonezja chce stać się miejscem rozwiniętym, zaczyna od rozwoju wsi.

W międzyczasie zastępca Pranovo, lekarz medycyny Mahfud, udał się do Sabang (na zachodnim krańcu Indonezji), aby rozpocząć okres kampanii, promując jednocześnie projekt mający na celu poprawę umiejętności czytania Koranu wśród nauczycieli w Acehu. Dlatego też, mając Sabang i Merauke jako punkty wyjścia, para Ganjar Pranowo-Mahfud MD daje wyraźny sygnał, że nie chcą skupiać się na Javie.

Ciekawego wyboru na początku kampanii dokonał duet Prabowo Subianto-Kibron Rakabuming. Zamiast spotykać się z ludźmi w całym kraju (co było zwyczajem), postanowili kontynuować pracę (Prabowo był ministrem obrony, a Gibran jedynym burmistrzem). Może to mieć w rzeczywistości znaczenie strategiczne, ponieważ chcą dać ludziom sygnał, że są zaangażowani w pracę dla ludzi (zamiast wykorzystywać cenny czas na realizację osobistych ambicji).

READ  Tesla sprzedaje 75% swoich bitcoinów, gdy zyski spadają z powodu wyzwań produkcyjnych | Tesla

W indonezyjskich mediach czytamy, że Prabowo i Gibran rozpoczną kampanię 1 grudnia 2023 roku. Ich grupa powiedziała indonezyjskim mediom, że będą prowadzić kampanię dwa dni w tygodniu, a pozostałe trzy dni pracować.

Ostatnia para, powszechnie uważana za wykluczoną z wyścigu o fotel prezydenta po pierwszej turze, rozpoczęła kampanię w Dżakarcie, Pokor (Zachodnia Jawa) i Mojokerto (Wschodnia Jawa). W takim przypadku kandydat na prezydenta Anies Baswedan, który zyskuje poparcie zwłaszcza w Dżakarcie i okolicach, obiecał zakończyć spory o grunty w dzielnicy Tanah Merah w Północnej Dżakarcie, jeśli zostanie wybrany na prezydenta.

[…]

To jest wprowadzenie do artykułu. Cały artykuł można znaleźć w listopadowym wydaniu naszego miesięcznego raportu z 2023 r. (raport elektroniczny, PDF). Raport ten można zamówić wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected] lub wysyłając wiadomość na numer +62.882.9875.1125 (w tym WhatsApp).

Weź to Oto zajrzyj do wnętrza raportu!

Koszt tego raportu:

150 000 rupii
10 USD
10 EUR

Omówić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *