Adaptacja do zmian klimatycznych zapobiega spadkowi PKB o 1,24 proc

JAKARTA (Antara) – Specjalny wysłannik Global Hybrid Finance Alliance, Mari Elka Pangastu, nalegał, aby rząd Indonezji przystosował się do zmian klimatycznych, aby zapobiec spadkowi produktu krajowego brutto (PKB) kraju o 1,24%.

„Bardzo ważne jest podjęcie działań w sprawie zmian klimatycznych. Ten spadek (PKB) może być jeszcze większy i osiągnąć od trzech do pięciu procent w latach 2050 i 2060” – zauważyła Mari Elka na konferencji prasowej po otwarciu w piątek wydarzenia Forum Zrównoważonego Rozwoju Indonezji w Dżakarcie.

Powiedział, że zmiany klimatyczne będą się pogłębiać ze względu na rosnące zanieczyszczenie powietrza.

Według Mari Elki może to spowodować zmniejszenie średniej długości życia o 1,2 roku i wartości dochodów pracowników o 0,6 proc. PKB.

Ten stan może wystąpić, ponieważ zanieczyszczenie ma negatywny wpływ na zdrowie publiczne, zakłóca produktywność i ogranicza aktywność na świeżym powietrzu.

Mari Elka podkreśliła, że ​​Indonezja potrzebuje jasnego, długoterminowego planu, aby osiągnąć zerową emisję do 2060 roku. Jednym z podejść jest sformułowanie polityki i podjęcie reform regulacyjnych w celu przyciągnięcia inwestycji z sektora prywatnego.

„Dlatego jeśli sektor prywatny nie ma jasnych podstaw politycznych do dokonywania obliczeń, jakie jest ryzyko i jaki jest podział zysków, bardzo trudno jest przewidzieć niezbędne finansowanie” – wyjaśnił.

Podkreślił, że Indonezja posiada już krajową platformę Energy Transition Machine (ETM), która umożliwia przyjmowanie finansowania od inwestorów, która została uruchomiona w listopadzie 2022 r.

Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, Indonezji w początkowej fazie działania Climate Investment Funds (CIF), jednego z największych na świecie wielostronnych funduszy na rzecz zmian klimatycznych w krajach rozwijających się, przeznaczono 500 mln dolarów w postaci funduszy ulgowych. Platforma krajowa ETM.

Oczekuje się, że fundusz zmobilizuje ponad 4 miliardy dolarów na przyspieszenie wcześniejszego wycofania z eksploatacji kilku elektrowni węglowych (PLTU) o mocy dwóch gigawatów.

READ  Muzułmanie wstrzymują chrześcijańskie nabożeństwa w dwóch indonezyjskich miastach

Działanie to zmniejszy emisję dwutlenku węgla o około 50 mln ton do 2030 r. i 160 mln ton do 2040 r.

Powiązane wiadomości: Indonezja gotowa do współpracy w zakresie działań klimatycznych: Panjaitan
Powiązane wiadomości: Rząd w dalszym ciągu nalega na ograniczenie emisji, aby zaradzić kryzysowi klimatycznemu

Tłumaczone przez: Kahya Chari, Cindy Frishanti Octavia
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *