Aby zwiększyć konkurencyjność, w Indonezji wybudowano 2800 km płatnych dróg

JAKARTA (Antara) – Prezydent Indonezji Joko Widodo (Jokowi) powiedział, że konkurencyjność Indonezji jest wciąż daleko w tyle, a całkowita sieć płatnych dróg sięga 2800 kilometrów (km).

Jokowi zauważył, że pod jego rządami wybudowano łącznie 2040 km dróg płatnych, w porównaniu z poprzednimi 780 km.

„Indonezja ma tylko 2800 kilometrów płatnych dróg. Tymczasem Chiny mają już 280 tysięcy kilometrów” – powiedział podczas inauguracji drogi płatnej Indalaya i wiaduktu Padih Kalum w Palembang na Sumatrze Południowej, do której dostęp można było uzyskać za pośrednictwem wideo. Wyemitowano w czwartek w Dżakarcie.

Zdaniem głowy państwa długość linii celnych w Indonezji pokazuje, że pod względem konkurencyjności nadal pozostaje ona w tyle za Chinami.

„Nasza konkurencyjność wciąż pozostaje w tyle. Musimy nadal konkurować z innymi krajami” – podkreślił.

Jokowi zauważył, że dla wyspy Sumatra rząd planuje budowę płatnej drogi Trans Sumatra (JTDS) o długości 2800 km, w tym JTDS o długości 1800 km.

Według Jokowiego przywódcy społeczności i religijni na Sumatrze Południowej podali, że czas podróży z Palembang do Lampung wynosi 10–12 godzin.

Zaznaczył, że drogą płatną Trans Sumatra czas przejazdu z Palembang do Lampung będzie znacznie krótszy i wyniesie około 3,5 godziny.

„Wierzymy, że ten rozwój może zwiększyć przepływ towarów i usług, co wpłynie na wzrost naszej konkurencyjności” – zauważył Prezydent.

Prezydent Jokowi inauguruje płatną drogę Indralaya-Prabhumuli o długości 64,5 km. Według danych z oficjalnej strony internetowej Ministerstwa Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Publicznego (PUPR), płatna droga Indralaya-Prabhumulih została udostępniona bezpłatnie 30 sierpnia 2023 roku.

Brama poboru opłat, zarządzana przez PT Hutama Karya (Persero), skróci czas podróży między Palembang i Prabhumuli o około jedną godzinę.

Droga płatna Indralaya-Prabhumulih jest częścią budowy drogi płatnej Indralaya-Muwara Enim i ma łączną długość około 119 kilometrów.

READ  Rząd przedłużył łagodzenie pułapu cen ryżu

Powiązane wiadomości: Punkt poboru opłat IKN, lotnisko przyciągnie więcej inwestycji po ukończeniu: Jokowi
Powiązane wiadomości: Odcinek II drogi płatnej Posimi skraca czas podróży do Sukabumi: Jokowi
Powiązane wiadomości: Droga płatna Ketasi będzie stopniowo łączyć się z Yogyakartą: Ministerstwo

Przetłumaczone przez: Mentari TVG, Resinda Sulistyanthari
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *