Krajowy przemysł wyrobów medycznych odnotował pozytywny trend: Ministerstwo

JAKARTA (Antara) – Ministerstwo Przemysłu Indonezji stwierdziło, że krajowy przemysł wyrobów medycznych wykazuje pozytywną tendencję, biorąc pod uwagę liczbę krajowych producentów wyrobów medycznych, która wzrosła ośmiokrotnie od czasu pandemii Covid-19.

„Od czasu pandemii Covid-19 w 2020 r. liczba producentów wyrobów medycznych wzrosła ośmiokrotnie. Wzrost ten pokazuje rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi opieki zdrowotnej” – powiedział pełniący obowiązki dyrektora generalnego ds. metali, maszyn, sprzętu transportowego i elektroniki (ILMAT) w Ministerstwie. Pudu Julie Artika powiedziała w środę.

Potwierdził, że to osiągnięcie odzwierciedla również silny krajowy sektor przemysłowy.

Na początku pandemii w 2020 r. Artiga podała, że ​​w kraju działało zaledwie 150 producentów wyrobów medycznych. Według danych ministerstwa do 2024 r. liczba ta wzrosła do 1199 firm.

Powiedział, że liczba ta przyspieszyła absorpcję lokalnych wyrobów medycznych (AKD) do 48 procent z zaledwie 12 procent w 2019 roku.

Artiga zaznaczył, że jego ministerstwo nawiązuje współpracę z właściwymi ministerstwami oraz organizacjami i stowarzyszeniami w celu zwiększenia wkładu sektora wyrobów medycznych w rozwój gospodarki narodowej, biorąc pod uwagę istniejące duże dysproporcje w bilansie handlowym wyrobów wyrobów medycznych.

Artiga podkreśliła, że ​​w 2023 r., jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, w obiegu znajdowało się około 1549 rodzajów importowanych produktów. Liczba ta jest trzykrotnie większa niż liczba 422 rodzajów produktów lokalnych dostępnych na rynku krajowym.

Tymczasem zauważył, że liczba zezwoleń na dystrybucję towarów importowanych (AKL) również sięgnęła 54 217, czyli prawie czterokrotnie więcej niż liczba zezwoleń na dystrybucję produktów lokalnych wynosząca 14 208 zezwoleń.

„To wydarzenie spowodowało deficyt w bilansie handlowym wyrobów medycznych do czerwca 2024 r., ponieważ główna wartość importu osiągnęła 456 mln dolarów w porównaniu z wartością eksportu wynoszącą 111 mln dolarów” – wyjaśniła Ardika.

READ  Starszy ekonomista twierdzi, że inwestorzy niechętnie wchodzą do IKN z limitem 2 milionów mieszkańców

Aby temu zaradzić, powiedział, jego partia uznała za priorytet rozwoju sektor wyrobów medycznych, takich jak jednorazowe środki ochrony osobistej, meble szpitalne, implanty ortopedyczne i sprzęt radiologiczny.

„Sektor wyrobów medycznych został uwzględniony w długoterminowym Narodowym Planie Rozwoju na lata 2025-2045 (RPJPN) w grupie branż średnio-zaawansowanych technologii” – dodał Artika.

Powiązane wiadomości: Lokalne wyroby medyczne pomagają obniżyć koszty leczenia: Ministerstwo
Powiązane wiadomości: Ministerstwo popiera zacieśnienie współpracy farmaceutycznej z Japonią

Tłumacz: Ahmad Mustafar, Resinda Sulistiandari
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *