Rząd reaguje na zamknięcie na dużą skalę wielu gałęzi przemysłu tekstylnego

JAKARTA (Antara) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) odbył ograniczone spotkanie z udziałem kilku ministrów, aby omówić kwestię zamknięcia wielu lokalnych zakładów przemysłu tekstylnego.

Po wtorkowym spotkaniu minister handlu Zulkipli Hasan powiedział: „Na spotkaniu omówiono skargi (weteranów), że przemysł tekstylny musiał zamknąć swoją działalność lub podjąć masowe ograniczenia zatrudnienia.

Odpowiadając na tę kwestię, Jokowi zauważył, że rząd rozważa ponowne uchwalenie rozporządzenia handlowego nr 8 z 2024 r., które stanowi nowelizację rozporządzenia Ministra Handlu nr 36 z 2023 r. w sprawie polityki i przepisów importowych.

Zaostrzenie przepisów zaproponował minister przemysłu Agus Kumiwang Kardasasmitha, mając nadzieję, że rozporządzenie może powstrzymać falę zwolnień, jakiej doświadczyła branża tekstylna.

„Będziemy stosować normy dla DPT (tekstylia i wyroby tekstylne), odzieży, elektroniki, obuwia i ceramiki” – zauważył Hassan.

Wspomniał, że zainteresowani ministrowie powinni wkrótce sformułować kolejne regulacje dotyczące polityki i regulacji importowych.

Powiązane wiadomości: Minister wzywa do reformy regulacyjnej w celu ochrony przemysłu tekstylnego

Wcześniej Minister Karthasasmita zachęcał do wdrażania barier w handlu międzynarodowym za pomocą środków ochrony handlu, takich jak cła importowe w postaci środków ochronnych (PMTP) i cła antyimportowe (PMAD), aby chronić krajowy przemysł tekstylny.

Dla realizacji takich wysiłków za niezbędną uznaje się współpracę z właściwymi ministerstwami w celu wdrożenia rozwiązań handlowych chroniących krajowy przemysł tekstylny.

Karthasasmita powiedział, że jego strona w dalszym ciągu zwiększa absorpcję produktów TPT na rynku krajowym. Jednakże konkurencyjność tej branży jest osłabiana przez import podobnych produktów, w szczególności produktów TPT znajdujących się na dalszych etapach łańcucha dostaw, zarówno legalnie, jak i nielegalnie, w dużych ilościach.

„Istnieją również produkty TPT, które nie są wchłaniane przez kraje docelowe eksportu, które obecnie wdrażają ograniczenia w handlu. Doprowadziło to do nadpodaży, a kraje produkujące wypychają i kierują swój rynek do krajów bez ochrony rynku wewnętrznego, w tym do Indonezji” – zauważył.

READ  Dwóch zwolenników zginęło podczas wielkiego wiecu kampanii Anies-Muhaimin w JIS

Zaakceptował także raport ministra finansów Shri Mulyaniego w sprawie składowania odpadów, które spowodowało pogorszenie sytuacji przemysłu tekstylnego w kraju.

Dlatego w tym celu nalegał na sprawną realizację krajowej polityki ochrony przemysłu.

Powiązane wiadomości: Drapieżne ceny uderzają w indonezyjski przemysł tekstylny: Minister

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *