Tempo.co, Djakarta – Sandiaga Uno, Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej, zamierza dodać Regencję Corandalo do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Aby osiągnąć ten cel, Sandhya wezwała samorządy lokalne i podmioty gospodarki kreatywnej do zacieśnienia współpracy.
„Inicjatywy te uwzględniają kreatywny potencjał gospodarczy Gorontalo Regency poprzez kulinarne przysmaki, które mogą działać jako siła napędowa dla innych kreatywnych podsektorów gospodarczych” – stwierdziła Sandiaga w oficjalnym oświadczeniu cytowanym we wtorek 27 lutego.
W 2018 r. Korondalo miał postępowe nastawienie i przeszedł proces przeglądu, w którym uczestniczyło jego ministerstwo, w wyniku którego branża kulinarna została wybrana na podsektor lokomotyw Regencji.
„Po wyznaczeniu na Narodową Dzielnicę Kreatywną kolejnym krokiem będzie zaproponowanie Corandalo jako Dzielnicy Miasta Kreatywnego UNESCO”.
Sandiaga twierdzi, że dzięki współpracy z samorządami lokalnymi produkty Korandalo z zakresu gospodarki kreatywnej staną się szerzej znane na całym świecie. Oczekuje się, że kreatywny ekosystem gospodarczy w Corandalo będzie silny.
„Gorontalo może zyskać wiele korzyści, dołączając do światowej sieci miast kreatywnych. Oprócz zrównoważonego rozwoju i ochrony lokalnych przysmaków kulinarnych, pośrednio stanie się ono skutecznym narzędziem promocyjnym” – stwierdziła Sandiaga.
Wpisanie na listę UNESCO automatycznie zapewni dzielnicom/miastom możliwość nawiązywania kontaktów i tworzenia społeczności z podobnymi miastami w innych krajach na całym świecie. Z tego powodu Sandiaga stwierdziła, że Ministerstwo Turystyki i Gospodarki Kreatywnej angażuje się we wspieranie interesariuszy gospodarki kreatywnej w Gorontalo poprzez różne programy, począwszy od szkoleń, dostępu do kapitału i marketingu.
Nelson Pomalingo, regent regencji Korandalo z zadowoleniem przyjął inicjatywę uczynienia regencji Korandalo Miastem Kreatywnym UNESCO. Mam nadzieję, że będzie to siła napędowa naszej gospodarki – powiedział.
Sieć Miast Kreatywnych to sztandarowy projekt UNESCO rozpoczęty w 2004 roku, który promuje współpracę między miastami, które uznają kulturę i kreatywność za strategiczne czynniki napędzające zrównoważony rozwój obszarów miejskich. Od 2022 r. do sieci dołączyło prawie 300 miast z 90 krajów, w tym indonezyjskie miasta Pekalongan, Bandung, Dżakarta, Ambon i Solo.
Wietrzny florencki
Wybór nauczyciela: Pyszne Nasi Bulu od Corandalo
Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News