Indonezja potrzebuje 300 kolejnych tam, aby uporać się z kryzysem wodnym: rząd

Tempo.co, DjakartaWedług Ministerstwa Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Publicznego (PUPR) Indonezja potrzebuje 300 dodatkowych tam, aby uporać się z klęskami żywiołowymi, takimi jak kryzys wodny spowodowany zmianami klimatycznymi.

„Liczba (dodatkowych) zapór została ustalona na podstawie obliczenia bezpiecznego limitu, który ma zaradzić obecnemu kryzysowi wód śródlądowych” – powiedziała rzeczniczka ministerstwa Indra S. Atmavidjaja powiedział w poniedziałek, 16 października 2023 r.

W internetowej dyskusji Forum Merdeka 9 zatytułowanej „Globalna współpraca na rzecz rozwiązania kryzysu wodnego jako wpływu zmian klimatycznych” podkreślił, że w ciągu ostatniej dekady ministerstwo zbudowało co najmniej 60 tam, aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo wodne.

Jednakże, jak wynika z niedawnych badań przeprowadzonych przez ministerstwo, jest to liczba niewystarczająca, stąd konieczność budowy kolejnych 300 zapór.

Według Atmawidjaja zmiany klimatyczne i występowanie El-Nino na Oceanie Spokojnym spowodowały, że w większości części Indonezji występują długie i dotkliwe susze.

Jego zdaniem przedłużająca się susza wpływa na bezpieczeństwo żywnościowe i należy podjąć niezbędne środki ostrożności.

Podkreślił, że rolnicy powinni nie tracić dynamiki w uprawie ryżu niełuskanego, sorgo i innych roślin spożywczych.

Dlatego też, powiedział, ministerstwo uwzględniło w swoim planie strategicznym dodatkowy projekt budowy tamy, mający na celu złagodzenie warunków kryzysu klimatycznego.

„Im więcej tam ma, tym lepsza zdolność kraju do magazynowania wody i nawadniania pól uprawnych w okresach suchych” – zauważył.

Atmawidjaja potwierdził, że jego strona przyspieszy budowę kilku dużych tam ze względu na wyjątkowo długą porę suchą w Indonezji, która powoduje kryzys wodny w niektórych regionach.

Tymczasem Dyrekcja Zasobów Wodnych ministerstwa przeznaczyła budżet w wysokości 21,5 biliona rupii (1,3 miliarda dolarów) na ukończenie 15 głównych zapór do 2024 roku.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: KAL twierdzi, że kryzys rolniczy i środowiskowy w Indonezji pogłębia się

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *