94 procent Indonezji otrzyma deszcz: BMKG

JAKARTA (ANTARA) – Agencja Meteorologii, Klimatologii i Geofizyki (BMKG) prognozuje, że na 94 procentach Indonezji w wyniku burz wystąpią opady deszczu od lekkiego do ulewnego.

Spośród 35 głównych miast znajdujących się pod kontrolą BMKG tylko w dwóch obszarach nie będzie padać, powiedział synoptyk BMKG Asari Putri Sembaka. Kupang i Manokwari to dwa miasta, które pozostaną pochmurne.

„Aktywna oscylacja Maddena Juliana (MJO) na Oceanie Indyjskim jest wspomagana przez aktywne fale atmosferyczne w niektórych częściach Sumatry. Przyczynia się to do wzrostu ilości chmur deszczowych w zachodniej części Indonezji” – powiedział w poniedziałek w Dżakarcie.

Na Sumatrze BMKG prognozuje słabe lub ulewne deszcze w Banda Aceh, Medan, Tanjung Penang i Pengulu.

Tymczasem burze są prawdopodobne w Palembang, Batang, Jambi, Bangal Penang i Bandar Lampung.

Powiązane wiadomości: BMKG ostrzega przed przypływami i złą pogodą na wodach Bandon

W prowincjach Jawa, Dżakarta, Semarang i Banten mogą wystąpić lekkie lub umiarkowane opady deszczu, natomiast w Bandung, Yogyakarta i Surabaya mogą wystąpić burze.

Prawdopodobna burza nad Little Sunda, South Pasar i Mataram. Tymczasem w Kupang będzie pochmurno.

W Kalimantanie lekkie lub ulewne opady deszczu wystąpią prawdopodobnie tylko w Balangaraya, podczas gdy w innych obszarach, takich jak Pontianak, Pancharmasin, Samarinda i Tanjung Selor, mogą wystąpić burze.

Na Sulawesi w BMKG Balu, Makassar, Manado, Kendari i Mamuju wystąpią lekkie lub umiarkowane deszcze, a w Korandalo wystąpią burze.

We wschodniej części Indonezji prawdopodobne są słabe opady deszczu w Ternate i Jayapura, a w Ambon możliwe są burze. Tymczasem prognozuje się, że Manokwari pozostanie pochmurne.

Powiązane wiadomości: BMKG wzywa Indonezyjczyków do zachowania czujności w przypadku burz ulewnych

Sembaka powiedział, że prognoza wiatru przyziemnego w północnym regionie Indonezji jest zdominowana przez wiatry z północy i północnego wschodu, podczas gdy w południowej części Indonezji wiatry będą na ogół wiać z zachodu i północnego zachodu, z prędkością od 10 do 40 kilometrów na godzinę . .

READ  FTX walczy o finansowanie po upadku umowy Bankman-Fried Finance

Temperatury w największych miastach Indonezji wahają się od 20 do 34 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza waha się w granicach 55-100 procent.

Prognozowana wysokość fal morskich na wodach Indonezji waha się w najlepszym razie od 0,5 do 2,5 metra.

„Uwaga na fale o długości od 2,5 do 4 metrów na Morzu Północnym Natuna i zachodnim Oceanie Indyjskim u wybrzeży Sumatry, na południe od Jawy” – powiedział Sembaga.

Powiązane wiadomości: Możliwe trudne warunki pogodowe na Jawie C: BMKG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *