6 zginęło w burzy na autostradzie Montana

Sześć osób zginęło po burzy piaskowej, która uderzyła w autostradę międzystanową nr 90 w Montanie w piątek wieczorem z porywami do 60 mil na godzinę, podały władze.

Dwadzieścia jeden pojazdów brało udział w wypadku, a Montana Highway Patrol sierż. Jay Nelson powiedział, że urzędnicy uważają, że pogoda była czynnikiem.

„Wygląda na to, że wieją silne wiatry, które powodują burzę piaskową przy zerowej widoczności” – powiedział.

Chociaż Highway Patrol nie był w stanie natychmiast określić liczby obrażeń, trzeba było wezwać dodatkowe karetki pogotowia z Billings, aby pomóc, powiedział Nelson.

Gubernator Greg Gianforte powiedział na Twitterze: „Jestem głęboko zasmucony wiadomością o masowym wypadku w pobliżu Hardin. Dołącz do mnie w modlitwie, aby podnieść ofiary i ich bliskich. Jesteśmy wdzięczni za usługi naszych pierwszych ratowników.

Prokurator generalny Montana Austin Knudsen, który nadzoruje patrol autostrady, powiedział w oświadczeniu: „Patrol autostrady Montana jest na miejscu z innymi ratownikami i prowadzi dochodzenie. Z szacunku dla utraconych istnień i ich bliskich, będziemy publikować więcej informacji, gdy będą one dostępne.

„Moje modlitwy kieruję do wszystkich dotkniętych tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce podczas dzisiejszej burzy piaskowej w hrabstwie Big Horn” – dodał Knudsen.

Incydent miał miejsce około 3 mil (5 kilometrów) na zachód od Hardin. Wideo z Biuletyn rozliczeniowy Setki ciągników siodłowych, kamperów i samochodów jechały kilometrami po obu wschodnich pasach autostrady międzystanowej.

Jak mówi Nick Werts, meteorolog National Weather Service w Billings, korzenie burzy pyłowej można prześledzić wstecz, kiedy burze po raz pierwszy pojawiły się w środkowej południowej Montanie między 13 a 14 i zaczęły powoli przesuwać się na wschód.

Te burze wywołały silne burze, które zamknęły Hardin i inne części Montany od popołudnia do 21:00 w piątek. Meteorolodzy przewidują odosobniony grad o ćwierć wielkości, porywy do 75 mph (121 km/h) i częste wyładowania atmosferyczne.

READ  Kings pokonali Clippers 176:175 w drugim pod względem liczby punktów meczu NBA

Tak zwany „odpływ” – lub wyrzut powietrza, który jest tworzony przez burze, ale może poruszać się szybciej niż one – przeleciał na wschód / południowy wschód około 48 kilometrów przed burzami, powiedział Wertz.

Pobliskie lotnisko Big Horn County zgłosiło porywy wiatru o prędkości 40 mil na godzinę (64 km/h) o 16:15, a wypadek został zgłoszony patrolowi autostrady o 16:28.

Kolejny odczyt z lotniskowej stacji meteorologicznej nastąpił o 16:35, przy stałym wietrze 100 km/h. Kolejny odczyt to wiatr 64 mil na godzinę (103 km/h) 20 minut później.

Wiatry z łatwością zbierały kurz — z ostatnimi temperaturami w latach 90. i potrójnymi cyframi w zeszłym tygodniu — i zmniejszały widoczność do mniej niż 1/4 mili (0,4 kilometra).

„Gdyby patrzyli w niebo, gdy byli w Hardin, nie widzieli zbyt wiele z tego, co można by pomyśleć o chmurze burzowej, może nawet niewiele” – powiedział Wertz. „To był przypływ wiatru, który pojawił się znikąd”.

Gdy pierwsi ratownicy próbują usunąć gruzy, mogą spodziewać się, że będą bezpieczni przed dodatkowymi wiatrami i burzami, powiedział meteorolog.

„To powinna być dla nich stosunkowo jasna, spokojna noc” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *