5 tysięcy policjantów za bezpieczeństwo Światowego Forum Wody na Bali

PADUNG, BALI (ANTARA) – Policja na Bali oddeleguje ponad 5000 pracowników do ochrony 10. Światowego Forum Wody (WWF), które odbędzie się w dniach 18–25 maja na Bali.

„Policja na Bali jest gotowa zabezpieczyć Globalne Forum z Narodowymi Siłami Zbrojnymi (TNI) i innymi zainteresowanymi stronami” – powiedziała szefowa policji na Bali Aida Bagus Gade Putra Narendran na spotkaniu koordynacyjnym 10. WWF w Nusa Dua na Bali. , w sobotę.

Powiedział, że WWF jest większym wydarzeniem niż szczyt G20 w prowincji w 2022 roku, dlatego Policja Krajowa (Polri) i TNI wdrożą optymalne środki bezpieczeństwa.

Tysiące funkcjonariuszy policji zostanie rozmieszczonych, aby zapewnić bezpieczeństwo 33 główom państw i głowie Unii Europejskiej (UE) podczas całej serii wydarzeń organizowanych w ramach forum.

Operacja zabezpieczająca będzie prowadzona przez 10 dni od 17 maja, priorytetowo traktując środki zapobiegawcze i zapobiegawcze mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas WWF.

„Bezpieczeństwo na Światowym Forum Wody 2024 będzie podobne jak na G20. Miejsca zostaną podzielone na grupy bezpieczeństwa” – powiedział.

Operację będą wspierać kwatera główna Bolri, policja Wschodniej Jawy i policja West Nusa Tenggara.

10. edycja WWF pod hasłem „Woda dla wspólnego dobrobytu” będzie obejmować dyskusje na temat trzech procesów: tematycznego, politycznego i regionalnego.

Proces tematyczny obejmie sześć podtematów: bezpieczeństwo wodne i dobrobyt; Woda dla człowieka i przyrody; Redukcja i zarządzanie ryzykiem katastrof; Zarządzanie, współpraca i hydrodyplomacja; Fundusz Zrównoważonej Wody; oraz wiedza i innowacja.

Proces regionalny obejmie cztery regiony: region Morza Śródziemnego, region Azji i Pacyfiku, obie Ameryki i Afrykę.

Tymczasem proces polityczny składa się ze spotkań głów państw, ministrów, parlamentów, organów lokalnych i władz dorzecza.

Powiązane wiadomości: Indonezja proponuje WWF projekty o wartości 9,6 miliarda dolarów
Powiązane wiadomości: Indonezja gotowa przewodzić zarządzaniu zasobami wodnymi na Światowym Forum Wodnym na Bali

READ  Ministerstwo Transportu cyfryzuje usługi spedycji ładunków w 45 portach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *