5 erupcji w ciągu 3 dni; Indonezyjska góra Semeru w stanie alertu po tym, jak wulkan o wysokości 400 m wyrzuca popiół

Tempo.co, Djakarta – Góra Semaruwulkan położony na granicy regionów Lumajang i Malang w prowincji Jawa Wschodnia w Indonezji wybuchł ponownie dziś rano o godzinie 06:33. Wulkan wyrzuca popiół wulkaniczny na wysokość 400 metrów.

„Wysokość kolumny erupcyjnej zaobserwowano na wysokości 400 metrów od szczytu (około 4076 metrów nad poziomem morza)” – powiedział w pisemnym oświadczeniu Liswanto, urzędnik punktu obserwacyjnego w Semaru, w piątek 23 lutego.

Według Lisvando pióropusz pyłu wulkanicznego miał kolor od białego do szarego i był umiarkowanie intensywny w kierunku południowym.

Piąta erupcja w ciągu 3 dni

Dzisiejsza poranna erupcja była piątą erupcją Semeru w ciągu trzech dni. W czwartek 22 lutego o godzinie 16:57 doszło do erupcji SemeEru. Wcześniej tego dnia wulkan wybuchł trzykrotnie o 07:11, 22:19 i 23:55.

Dane z Centrum Wulkanologii i Łagodzenia Katastrof Geologicznych pokazują, że od 1 stycznia do 07:00 23 lutego góra Semaru wybuchła 63 razy.

Stan alertu

Teraz,​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ istnieje na wysokości 3676 metrów nad poziomem morza, wulkan nadal znajduje się na poziomie alarmowym lub etapie III. Dostęp do południowo-wschodniej części góry, która sąsiaduje z Besuk Kobogan, 13 km od centrum wulkanu, jest zabroniony.

Poza tą odległością zaleca się, aby ludzie nie przebywali w odległości mniejszej niż 500 metrów od brzegu rzeki wzdłuż Besuk Kobokan, ponieważ na obszar ten mogą wpływać gorące chmury i lawa wypływająca w promieniu do 17 km od szczytu.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Podniesiono alert na górze Semaru, zakaz działalności turystycznej

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Dyrektor Generalny Administracji Wsi: Fundusze wiejskie powinny być jedynie „haczykiem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *