15 sierpnia Siły Powietrzne otrzymają trzeciego Super Herkulesa

Dżakarta (Antara) – Siły Powietrzne Indonezji otrzymają od Ministerstwa Obrony trzecie skrzydło samolotu C-130J-30 Super Hercules we wtorek (15 sierpnia), gdy samolot przybył do bazy lotniczej Halim Pertanakusuma w środę (9 sierpnia) ). .

Ministerstwo oficjalnie przekaże samolot o numerze rejestracyjnym A-1343 we wtorek, potwierdził w piątek (11 sierpnia) szef służb informacyjnych Sił Powietrznych Air Commodore Agung Sasongojati.

Trzecia jednostka zamówionego wojskowego samolotu transportowego wystartowała w czwartek (3 sierpnia) z fabryki Lockheed Martin w Georgii w USA w długi, 33-godzinny lot do Dżakarty.

Sasongkojati powiedział, że w samolocie dostawczym uczestniczyło dwóch pilotów Sił Powietrznych Indonezji; Major Alec Chandra i kapitan Jadmiko Adi oraz tragarz; Kapitan Rico Aredia Putra.

Dwóch pilotów Lockheed Martin; Andrew White i Richard Anthony oraz dwóch tragarzy; Do samolotu dołączyli Kevin Meadows i William Jeffrey.

Operator naziemny powitał trzeciego C-130J-30 Super Hercules salutem wodnym po przybyciu do bazy lotniczej Halim Pertanakusuma.

Kilku urzędników Ministerstwa Obrony i Sił Powietrznych również powitało wysiadającą załogę w tradycyjnym stroju.

Indonezja zamówiła pięć samolotów C-130J-30 Super Hercules od Lockheed Martin, wszystkie przydzielone do 31 Dywizjonu w bazie lotniczej Halim Pertanakusuma w Dżakarcie.

„Czwarta i piąta jednostka dotrą do Dżakarty odpowiednio w październiku 2023 r. i styczniu 2024 r.” – powiedział.

Siły Powietrzne otrzymały dwie jednostki C-130J-30 Super Hercules; A-1339 i A-1340 przybyły do ​​Dżakarty i zostały przekazane przez ministra obrony Prabowo Subianto 6 i 8 marca.

Powiązane wiadomości: Pierwszy zamówiony Super Herkules przybywa do indonezyjskiej bazy sił powietrznych

Przetłumaczone przez: Genta D, Tegar Noorpitra
Redaktor: Payu Prasetyo
Copyright © ANTARA 2023

READ  Minister Djajanto ogłosił Yogyakartę „idealnym miastem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *