Putin gratuluje ambasadorowi Rosji Prabowo Subianto: „Jesteśmy gotowi współpracować”

Tempo.co, Djakarta – Ambasador Federacji Rosyjskiej w Indonezji Ludmiła Worobejewa powiedziała, że ​​jej rząd jest gotowy do współpracy z prezydentem-elektem Indonezji. powiedziała Rosja Gotowy do realizacji wzajemnie korzystnej współpracy.

Pogratulował narodowi Indonezji udanego i sprawnego przebiegu wyborów powszechnych, które odbyły się 14 lutego 2024 r. „Jesteśmy gotowi współpracować z kimkolwiek, kogo Indonezyjczycy wybiorą na przywódcę, aby poprawić dwustronne stosunki między naszymi krajami” – powiedziała Vorobeva. Oświadczenie mediów wygłoszone w jego rezydencji w Dżakarcie w środę, 21 lutego 2024 r.

Podkreślił, że rosyjski rząd szanuje wolę Indonezyjczyków wyrażoną w wyborach. Worobijewa podkreśliła także wcześniejsze gratulacje złożone przez prezydenta Rosji Władimira Putina kandydatowi na prezydenta Prabovo Subianto, który prowadził pod względem bieżącego liczenia głosów.

„W swoim oświadczeniu gratulacyjnym Prezydent Putin Wyraził nadzieję, że nasze dwustronne stosunki będą się dalej umacniać.

W zeszłym tygodniu Putin pogratulował parze Prabowo Subianto-Kibran Rakabuming Raqqa. Powiedział, że stosunki między Rosją a Indonezją opierają się na dobrych tradycjach przyjaźni i wzajemnego szacunku i nadal szybko się rozwijają w wielu dziedzinach.

„Głęboko wierzę, że jako głowa państwa przyczyni się Pan do dalszego rozwoju współpracy Indonezji i Rosji dla dobra naszego kraju” – czytamy w pisemnym oświadczeniu rosyjskiego ministerstwa, który powitał Prabowo Putin. Sobota 17 lutego 2024 Sprawy Zagraniczne.

Putin uważa, że ​​zacieśnienie współpracy rosyjsko-indonezyjskiej wzmocni bezpieczeństwo i stabilność regionu Indo-Pacyfiku. Ma nadzieję na nawiązanie konstruktywnego dialogu z Prabowem i rozwinięcie efektywnej współpracy w bieżących kwestiach związanych ze stosunkami dwustronnymi i kwestiami międzynarodowymi.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Co musisz wiedzieć o programie downlink

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Oczekuje się, że bank centralny podniesie stopy o pół punktu. Inwestorzy zastanawiają się, czy nie będzie to jeszcze bardziej agresywne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *