135 obywateli Chin deportowanych z Indonezji za „oszustwo miłosne”

Tempo.co, Djakarta – Deportacja 153 obywateli Chin do Indonezji w związku z udziałem w oszustwie dotyczącym romansów w Internecie. Zostali odesłani Chiny Skorzystaj ze specjalnego lotu z międzynarodowego lotniska Hong Nadim w Batam.

Obywatele Chin zostali aresztowani podczas operacji policyjnej w Batam i Singawang od sierpnia do września 2023 r., powiedział szef regionalnej policji na Wyspach Riau, Tapana Bangun.

„Zatrzymania przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszy miał miejsce 29 sierpnia 2023 r. w Camo Industrial Area, a drugi 5 września 2023 r. w Belagang Batang” – oznajmił w środowym komunikacie prasowym.

Tabana powiedział, że podczas sierpniowej operacji policji udało się ochronić 90 obywateli Chin, w tym 85 mężczyzn i 5 kobiet. Tymczasem we wrześniu policja aresztowała 42 obywateli Chin, w tym 34 mężczyzn i 8 kobiet. „W sumie w Badam aresztowano 132 podejrzanych, a 21 podejrzanych aresztowano pod jurysdykcją policji regionalnej Kalimantan Zachodni” – powiedział.

Krishna Murthy, szefowa wydziału stosunków międzynarodowych policji krajowej, zauważyła, że ​​nie było ofiar w Indonezji, jednak policja nie będzie tolerować wykorzystywania swojej jurysdykcji jako ośrodka przestępczości.

„Dlatego regionalna policja na Wyspach Riau egzekwowała prawo w ramach swojej jurysdykcji, aby pokazać, że Indonezja nie jest bezpieczna dla przestępców” – dodał.

Przekazanie tych obywateli chińskich zostało naznaczone traktatem o wymianie [Indonesian] Imigracja Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego Chin. „Dzięki tej ekstradycji podejrzani i dowody zostaną przekazani Chinom, gdzie staną przed sądem” – podsumował Kriszna.

Ade Ridwan Yandwiputra

Wybór nauczyciela: Indonezja-Chiny zgadzają się na wspólną eksploatację i konserwację KCJB

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Kraje UE zatwierdzają nieoczekiwane opłaty za energię, powrót do limitu cen gazu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *