„Zielone” fundusze niszczą lasy Indonezji

Zapisać się Otrzymuj nasz cotygodniowy biuletyn prosto do swojej skrzynki odbiorczej, a także najświeższe informacje z kluczowych wydarzeń, zapytań i dodatkowych biuletynów

W 2014 roku indonezyjski konglomerat Metco zawiesił projekt pozyskiwania drewna, który od lat niszczył lasy. Nie jest to ekonomicznie opłacalne. Ale potem rząd Indonezji poprzez finansowanie realizuje cele klimatyczne Nadał mu nowe życie.

Metco początkowo posiadało rozległą plantację produkującą zrębki drzewne na eksport. Następnie, w 2017 roku, Indonezja zapłaciła Medco 4,5 miliona dolarów za budowę elektrowni na biomasę na tym obszarze i zapewniła państwową firmę energetyczną, że kupi wytwarzaną przez nią energię. W 2021 roku rząd dodał do zakładu 9 milionów dolarów.

Firma poinformowała, że ​​będzie musiała prawie podwoić wielkość swojej plantacji, aby zaspokoić potrzeby elektrowni, i będzie nadal wykorzystywać drewno pozyskiwane z lasu w miarę jego wycinania.

Ostatecznie najbardziej ucierpieli miejscowi wieśniacy, którym zależał las. Projekt utrudnił ludowi Marind, łowcom-zbieraczom i plemionom żyjącym na nizinach Papui znalezienie pożywienia.

Ta historia jest wynikiem nowej strony tytułowej poświęconej klimatowi Dochodzenie Wraz z The Gekko Project i Project Maltatuli, obie publikacje z siedzibą w Indonezji.

Nowości z tego tygodnia:

Nasz korespondent Joe Lowe relacjonował w Paryżu kluczowe negocjacje w sprawie traktatu ONZ w sprawie tworzyw sztucznych. Sprawdź nasz zasięg:

Ochrona lasów była ostatnio na naszym radarze Podniesiono oskarżenia Firmy zajmujące się wylesianiem stosują system certyfikacji zrównoważonego rozwoju o nazwie FSC, aby oznaczyć się jako zrównoważone, gdy kontynuują wylesianie.

Na swoim zeszłorocznym posiedzeniu Rada ds. Gospodarki Leśnej (FSC) zgodziła się wydać pieczęć zatwierdzenia firmom, które ścięły drzewa w latach 1994-2020, jeśli odtworzą część lasu i zrekompensują społeczności.

Do tych firm należą dwie indonezyjskie firmy celulozowo-papiernicze, Asia Pacific Resources International Limited (APRIL) oraz Asia Pulp and Paper (APP), które od dziesięcioleci niszczą rozległe połacie tropikalnych lasów deszczowych.

READ  Reklamy armii amerykańskiej „Be all you can be” Jonathana Majorsa wycofane po aresztowaniu – The Hollywood Reporter

Ale grupy ekologiczne oskarżyły obie firmy o pozyskiwanie drewna od dostawców, którzy nadal wycinają lasy. Okazało się, że jeden z dostawców wyciął obszar odpowiadający 20 000 boisk piłkarskich.

FSC powiedział Climate Home News, że „nie będzie współpracować z żadną firmą, która jest częścią trwających destrukcyjnych działań”. „FSC musi się przygotować, aby nie dać się oszukać” – odpowiedział jeden z działaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *