Żaden kraj nie może dyktować Indonezji: prezydent Jokowi

JAKARTA (Antara) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) podkreślił swoje poglądy podczas ceremonii Dnia Panchasila w kompleksie Pomnika Narodowego (Monas) tutaj w czwartek, że Indonezja jest narodem, którego nie można dyktować żadnemu krajowi ani nikomu.

Urodziny Panjasila, pięciu podstawowych zasad Indonezji, obchodzone są w kraju 1 czerwca każdego roku.

„To jest Indonezja. „Indonezja to Indonezja, której nikt nie może dyktować, (naród), którego żaden kraj nie może dyktować, ale zawsze jest gotowa wnieść wkład w świat” – zapewnił.

Jokowi zauważył, że jako duży kraj, Indonezja powinna być równa innym krajom. Indonezja jest gotowa do współpracy i przywództwa, jest chętna do współpracy i współpracy z każdym krajem oraz działa jako pomost do rozwiązywania różnic na świecie.

Według prezydenta, podtrzymywanie przez Indonezję ideologii Panjasila sprawiło, że przywództwo tego kraju zostało zaakceptowane i uznane przez świat.

Prezydent Jokowi ocenił, że udana prezydencja Indonezji w Grupie Dwudziestu (G20) w ubiegłym roku i przewodnictwo tego kraju w ASEAN stały się prawdziwym dowodem jej znaczenia nie tylko dla Indonezji, ale także dla świata.

Podkreślił ponadto, że tolerancja, jedność i wzajemna współpraca są podstawą budowania silnego narodu.

W tym celu wezwał wszystkich ludzi do odrzucenia ekstremizmu, polityki tożsamości i upolitycznienia religii, zwłaszcza przed wyborami parlamentarnymi 2024 zaplanowanymi na 14 lutego przyszłego roku.

„Będziemy przewodzić Partii Demokratycznej w wyborach powszechnych w 2024 roku z dojrzałością, szczęściem, przestrzegając wartości Panjasila i dążyć do rozwiniętej Indonezji, która jest zamożna i sprawiedliwa, ceniona na arenie światowej” – powiedział prezydent.

Powiązane wiadomości: Walka o sprawiedliwy rozwój musi trwać: Jokowi
Powiązane wiadomości: Indonezja nadal podtrzymuje ducha Panchasila w ASEAN: BPIP
Powiązane wiadomości: Włączenie wartości Panchsheela do programów: minister Rizmaharini

Przetłumaczone przez: Mentari TV, Raga Adji
Autor: Sri Haryati
Copyright © ANTARA 2023

READ  Zawalił się dach teatru Apollo w Belvidere

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *