Za spalanie śmieci grozi kara w wysokości 10 milionów rupii

Tempo.co, DjakartaWładze miasta Bogor nałożyły karę w wysokości 10 milionów rupii na mieszkańców, którzy spalają śmieci w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza w mieście. Kary są określone w regionalnym rozporządzeniu w sprawie porządku publicznego (BERDA).

W piątek 25 sierpnia 2023 r. w Balikota Pokor burmistrz Pokor Bhima Arya Sugiardo powiedział: „Zaleca się wójtom i sołtysom podjęcie działań zgodnie z przepisami regionalnymi, jeśli na ich obszarach spalane są śmieci.

Władze miasta Pima będą egzekwować regionalne przepisy dotyczące porządku publicznego i środowiska, które nakładają karę więzienia w wysokości do 10 milionów rupii grzywny.

Powiedział, że istnieją doniesienia o mieszkańcach palących opony, aby dostać się do przewodu. Władze miasta będą także nadzorować funkcjonowanie kilku projektów rozwoju infrastruktury w mieście, które mogą powodować generowanie cząstek pyłu.

„Będziemy także monitorować projekty budowlane, z których jednym jest budowa mostu Otista i inne projekty generujące cząstki pyłu. [We will suggest that] Miejsca te należy spryskać wodą, aby nie spowodowały zanieczyszczenia” – stwierdził Bhima.

Tymczasem zastępca burmistrza Bogor Teddy A Rachim zaapelował do mieszkańców, a zwłaszcza studentów, o korzystanie z transportu publicznego. „Mam nadzieję, że szkoły zwiększą liczbę usług wahadłowych, aby ograniczyć korzystanie z prywatnych pojazdów do odbierania i podwożenia uczniów” – powiedział.

Teddi powiedział, że władze miasta Bogor podejmują różne wysiłki, aby utrzymać jakość powietrza, a jednym z nich jest poinstruowanie aparatury we współpracy z strażą pożarną miasta Bogor, aby opryskiwały obszary o dużym zanieczyszczeniu pyłem.

Muhammad Siddiqui Permana

miWybór nauczyciela: Rząd Dżakarty opryskuje drogi i parki, aby ograniczyć zanieczyszczenie powietrza

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Turystów na Bali zachęca się do uiszczenia podatku turystycznego po przyjeździe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *