Wiceprezydent Maruf Amin nie będzie ubiegał się o drugą kadencję

Djakarta. Wiceprezydent Maruf Amin powiedział w piątek, że zrezygnował z ubiegania się o reelekcję, torując drogę młodszemu następcy.

„Jest wielu dobrze przygotowanych kandydatów na stanowisko wiceprezydenta. W końcu należy wziąć pod uwagę mój wiek. Wystarczy mi pięć lat służby dla kraju” – cytuje Marufa serwis informacyjny Tedik. Odwiedź Padang, stolicę zachodniej Sumatry.

„Mówiłem wcześniej, że mam teraz 80 lat, chyba jestem na to za stary, prawda? Lepiej ustąpić miejsca młodym i nowym kandydatom”.

Muzułmański duchowny powiedział, że będzie aktywny w pracach publicznych po uzyskaniu statusu prywatnego obywatela w październiku przyszłego roku.

„Moje zaangażowanie kończy się, gdy spotykam mojego stwórcę” – powiedział były przewodniczący indonezyjskiej Rady Ulama (MUI).

Maruf został wybrany w ostatniej chwili na kandydata Joko „Jokowi” Widodo podczas wyborów prezydenckich w 2019 roku.

Pierwszy wybór dr med. Mohamed Mahfud ze złością mówił o nagłej rezygnacji z jego kandydatury w związku z politycznymi manewrami w otoczeniu Jokowi.

Przyszły szef MON powiedział wówczas mediom, że ubrania, które miał na sobie podczas ogłoszenia, były dopasowane do stroju ówczesnego kandydata na prezydenta Jokowi.

Pojawiło się kilka nazwisk jako potencjalnych kandydatów do startu w nadchodzących wyborach, takich jak minister przedsiębiorstw państwowych Eric Tohir, gubernator Zachodniej Jawy Ridwan Kamil i lider Partii Demokratycznej Agus Harimurthy Yudhoyono.

Ale rządząca Indonezyjska Partia Demokratyczna (PDI-P) zazwyczaj wybierała kandydata z silnym poparciem muzułmanów, co partia widziała w Marufie w ostatnich wyborach.

PTI-P nominował gubernatora Jawy Środkowej Kanjara Branowa na prezydenta i prawdopodobnie zastosuje to samo podejście, co kandydat na kandydata populisty.

Kiedy liderka PTI-B Megawati Soekarnoputri startowała w wyborach prezydenckich w 2004 roku, startowała przeciwko Hasimowi Musadi, przywódcy największej muzułmańskiej organizacji w Indonezji, Nahdlatul Ulama.

Tagi: Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *