Wiceprezes Amin przewodniczy misji pokojowej Indonezji podczas wizyty w Grecji

Ateny (Antara) – Wiceprezydent Maruf Amin przebywa w Grecji od środy do piątku (24 listopada), aby pełnić indonezyjską światową misję pokojową.

Według oświadczenia Sekretariatu Wiceprezydenta, które w środę zostało wydane, wiceprzewodniczący spotka się tam z greckimi głowami państw, dygnitarzami parlamentarnymi i greckim arcybiskupem Ieronimem II.

„Podczas swojej wizyty wiceprezydent porusza kwestię światowej misji pokojowej, zwłaszcza poprzez spotkanie z greckim arcybiskupem Ironimosem II” – czytamy w oświadczeniu.

Wiceprezydent Amin przybył na międzynarodowe lotnisko im. Eleftheriosa Venizelosa w Atenach w Grecji w środę rano czasu lokalnego.

Tym razem podczas podróży służbowej wiceprezydentowi towarzyszy jego żona Wuri Maruf Amin i specjalna grupa.

Wizytę wiceprezydenta powitała grecka szefowa ds. etyki Aglaia Palta, ambasador Indonezji w Atenach Bebep A.K. Powitali Nugraha Juntjunan i jego żonę Steveny Juntjunan oraz Indonezyjskiego Attacke Obrony w Rzymie Aminuddina Albeka i żonę Irmę Pebravati Bimę.

Kiedy wiceprezydent Amin i druga dama przybyli do hotelu, zostali przywitani przez urzędników i personel ambasady Indonezji w Atenach.

Amin otrzymał w Atenach kwiaty od dwójki indonezyjskich dzieci, siedmioletniej Phanurii Georgia Papadopoulosa i 10-letniej Awicenny Farispranawy Virgiando.

W środę Amin miał spotkać się z pierwszym wicemarszałkiem greckiego parlamentu Ioannisem Blagiotakisem.

W czwartek (23 listopada) wiceprezydent spotka się z greckim arcybiskupem Ironimosem II oraz odwiedzi Świętą Katedrę Metropolitalną w Atenach i Akropol w Atenach, aby zobaczyć historyczny cud cywilizacji greckiej.

W piątek (24 listopada) ma złożyć kurtuazyjną wizytę premierowi Grecji Kyriakosowi Mitsotakisowi.

Ahmed Erani Yustika, szef sekretariatu wiceprezydenta, i kilku doradców wiceprezydenta towarzyszyli Aminowi w Grecji.

Powiązane wiadomości: Indonezja oferuje w Grecji rewelacyjną przyjemność dzięki specjalnej kawie
Powiązane wiadomości: Indonezja, Grecja zacieśnią współpracę w dziedzinie turystyki i kreatywnej gospodarki

Przetłumaczone przez: Indira P, Kensu
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *