Ważny impuls gospodarczy w ciągu najbliższych 10-13 lat: Minister

Oczekuje się, że w przyszłości (wkład Indonezji) gospodarka cyfrowa osiągnie 20 procent produktu krajowego brutto (PKB).

JAKARTA (Antara) – minister koordynujący ds. gospodarczych Erlanga Hartardo spodziewa się, że następne 10-13 lat będzie najważniejszym boomem gospodarczym dla Indonezji, ponieważ premia demograficzna kraju będzie trwała tylko do 2038 r.

„Jeśli chcemy uciec z pułapki średniego dochodu, dochód na mieszkańca Indonezji musi co najmniej potroić się w stosunku do obecnego poziomu, aby osiągnąć 12 tysięcy dolarów amerykańskich (176,97 mln rupii) do 2035 r.”, powiedział w poniedziałek (8 maja). ) 2023 Indonezja Digital Said na otwarciu Festiwalu Finansów i Ekonomicznych (FEKDI).

Powiedział też, że jeśli dochód na mieszkańca Indonezji osiągnie 12 tys. dolarów, kraj ten stanie się 7. największą gospodarką świata.

Minister koordynujący podkreślił znaczenie wzmocnienia rynku krajowego poprzez cyfryzację jako jednego ze wsporników, filarów i akceleratorów wzrostu gospodarczego Indonezji.

Zauważył, że ta inicjatywa jest konieczna, aby utrzymać wzrost gospodarczy Indonezji na poziomie 6 proc. i pomóc krajowi wyjść z pułapki średnich dochodów.

W związku z tym zwrócił uwagę, że rząd rozbudowuje instalację infrastruktury sieci telekomunikacyjnej, zaczyna wdrażać 5G i promuje wykorzystanie satelitów o niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) w niektórych regionach, aby utrzymać dobrą łączność niskim kosztem.

Oczekuje również, że cyfryzacja lokalnych walut będzie wspierać aktywność gospodarczą. Kończy transakcję.

Zauważył, że inicjatywa obniży koszty dla podmiotów gospodarczych, ponieważ zawsze obowiązuje opłata za usługę kupna i sprzedaży walut obcych.

Według badania przeprowadzonego przez Temasek i Bain & Company, gospodarka cyfrowa Indonezji osiągnie 77 mld USD (1135,5 bln Rp) w 2022 r. i wzrośnie do 130 mld USD (1917,2 bln Rp) do 2025 r.

Obecnie udział Indonezji w rynku sektora gospodarki cyfrowej wynosi 40 procent wszystkich transakcji gospodarki cyfrowej ASEAN, powiedział minister koordynujący.

READ  Ben Bernanke, Douglas Diamond i Philip Dybwick otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii.

Powiedział, że kraj ma 1 dekarożec, 11 jednorożców i ponad 2 tysiące startupów.

„Oczekuje się, że w przyszłości wkład gospodarki cyfrowej (Indonezji) osiągnie 20 procent produktu krajowego brutto (PKB)” – dodał.

Powiązane wiadomości: Indonezja osiągnie status kraju o wysokim dochodzie za 22 lata: Monoorfa

Powiązane wiadomości: Minister wymienia pięć inicjatyw, które uczynią Indonezję krajem o wysokich dochodach

Przetłumaczone przez: Bagir Wings, Yu Liman
Redaktor: Thea Mudiyasari
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *