W porządku obrad CE spotyka się z Ministrem Siły Roboczej, Pracy i Turystyki Indonezji

Dyrektor naczelny Makau, Ho Yat Cheng, powitał w piątek w siedzibie rządu indonezyjską minister ds. kadr Aidę Faucię, gdzie obaj omówili współpracę w dziedzinie turystyki, kwestii pracy, kultury i wymiany międzyludzkiej.

Ho Yat Cheng zauważył, że doceniono wkład Indonezyjczyków pracujących w Makau w rozwój gospodarczy miasta, i dodał, że rząd SAR będzie w dalszym ciągu skupiał się na kwestiach związanych z pracą w przypadku pracowników nierezydentów.

Według najnowszych danych opublikowanych przez Biuro Spraw Pracy, Indonezyjczycy stanowią trzecią co do wielkości społeczność migrantów spoza Chin w SRA, z 6501 pracownikami niebędącymi rezydentami w SAR w marcu 2024 r. – powiedziała Ida Fauziyah. Makau, głównie w sektorze usług i prac domowych.

„Stali się częścią społeczności i ważnym elementem wzmacniania wymiany i interakcji między obydwoma miejscami” – dodał. Oficjalne statystyki pokazują, że 71 procent całkowitej liczby posiadaczy niebieskiej karty w Indonezji to pomoce domowe.

Ho Yat Cheng powiedział, że Makau koncentruje się na rozszerzaniu zagranicznych rynków źródłowych, a Indonezja jest jednym z priorytetów, jak wskazano w komunikacie prasowym Biura Informacyjnego Rządu. Niedawnym przykładem był czterodniowy roadshow Biura Turystyki Rządu Makau „Experience Macau” w Dżakarcie, który odbył się na początku tego miesiąca.

W 2023 r. Makau odwiedziło 142 944 gości z Indonezji, przy czym w samym pierwszym kwartale roku liczba gości z Indonezji osiągnęła 39 294.

READ  Indie i Indonezja prowadzą rozmowy w sprawie handlu w lokalnej walucie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *