Urządzenia do konfiskaty chronią żywe zwierzęta będące przedmiotem handlu i urzędników

Haczyki na węże i miód

Bezpieczne i humanitarne obchodzenie się ze skonfiskowanymi dzikimi zwierzętami jest ważne dla funkcjonariuszy pierwszej linii. Czasami oznacza to śliskiego kręgowca z niebezpiecznie jadowitymi ostrymi zębami lub poruszonego futrzanego ssaka z wysuniętymi pazurami i gotowym do ataku. Niezależnie od rasy, każdy funkcjonariusz musi mieć odpowiedni sprzęt do obsługi i opieki, aby ani funkcjonariusz, ani zwierzę nie odnieśli obrażeń.

Sprzęt ochronny jest niezbędny do bezpiecznego obchodzenia się z skonfiskowaną fauną i florą oraz opieki nad nią. Jednym z najważniejszych akcesoriów w każdym narzędziu jest hak wężowy.

Wyobraź sobie, że otwierasz walizkę i stajesz twarzą w twarz ze zwężonym wężem, którego trzeba szybko zabezpieczyć.

W tej sytuacji hak węża ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa funkcjonariuszy organów ścigania — nie jest od razu jasne, jak bardzo jest niebezpieczny.

W tej części zestawu znajdują się grube rękawice ochronne, które mogą być noszone przez osoby konserwujące skrzynię transportowo-ratowniczą.

Kolejnym wszechstronnym elementem zestawu do konfiskaty jest lekka lina. Liny mogą być używane do humanitarnego krępowania dzikich zwierząt, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zranienia siebie lub funkcjonariusza organów ścigania. Na przykład, gdy funkcjonariusze organów ścigania ratują porwanego krokodyla, muszą upewnić się, że paszcza krokodyla jest zamknięta.

Inne elementy w tej części zestawu to siatki, pościel i ręcznik lub koc zapewniający dodatkowe ciepło, miód do żywienia zwierząt w nagłych wypadkach oraz pudełko z opaskami zaciskowymi do zabezpieczania skrzyń.

READ  Katastrofa samolotu w Nepalu: 68 osób zginęło, gdy samolot Eti Airlines rozbił się w pobliżu Pokhary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *