Umowa o ekstradycji między Indonezją a Singapurem stanowi owocną dyplomację

Dżakarta (Antara) – Umowa o ekstradycji między Indonezją a Singapurem, która weszła w życie 21 marca 2024 r., jest znaczącym i historycznym osiągnięciem osiągniętym dzięki wysiłkom dyplomatycznym Indonezji, powiedziała Minister Prawa i Praw Człowieka Yasona Lavoli.

„Porozumienie o ekstradycji osiągnięte przez Indonezję i Singapur jest znaczącym osiągnięciem prawnym i stanowi historyczny sukces Indonezji w dyplomacji” – oznajmił w komunikacie prasowym otrzymanym w piątek z jego biura w Dżakarcie.

Wyjaśnił, że porozumienie jest historycznym osiągnięciem, gdyż Singapur zawarł podobne umowy jedynie z kilkoma firmami, m.in. z USA, Niemcami, Hongkongiem w Chinach i krajami Wspólnoty Narodów.

Lavoli potwierdził, że Indonezja powinna zawrzeć traktat ekstradycyjny z Singapurem, ponieważ Singapur stał się jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych na świecie.

Porozumieniem podpisanym 25 stycznia 2022 r. w dystrykcie Bintan w prowincji Riau Islands jest ustawa nr 2023 z 2023 r. dotycząca ratyfikacji Umowy o przekazaniu majątku pomiędzy rządami Indonezji i Singapuru. 5 z Indonezją zaliczone.

W przypadku Indonezji traktat ten jest 13. mającym zastosowanie traktatem ekstradycyjnym, po traktatach z Malezją, Filipinami, Tajlandią, Australią, Chinami, Hongkongiem, Chinami, Koreą Południową, Indiami, Papuą Nową Gwineą, Wietnamem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Iranem.

Minister zauważył ponadto, że umowa o ekstradycji uzupełnia zobowiązania obu sąsiadujących krajów do współpracy prawnej i pomaga im w wzajemnej ekstradycji przestępców.

Indonezja i Singapur odwołują się do Umowy o wzajemnej pomocy prawnej ASEAN przy wdrażaniu różnych form współpracy prawnej, w tym ściganiu przestępców i konfiskacie mienia pochodzącego z przestępstwa.

Powiązane wiadomości: Indonezja wzywa Singapur do wdrożenia programu talentów technologicznych
Powiązane wiadomości: Minister Uno analizuje współpracę z Singapurem przy wydarzeniach światowej klasy
Powiązane wiadomości: Indonezja i Singapur omawiają wspólne działania na rzecz zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza

READ  Knicks przystępują do rozmów handlowych Donovana Mitchella

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *