Turyści z Bali zostali ostrzeżeni przed fałszywymi niebieskimi taksówkami kursującymi w najlepszych kurortach

Udostępnij artykuł

Bali jest bezpiecznym i przyjaznym kierunkiem turystycznym. Ponieważ co roku wyspę odwiedzają miliony turystów, wskaźnik przestępczości jest zaskakująco niski.

Policja zawsze informuje pasażerów o najnowszych działaniach, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i wygodę.

Obok bocznych drzwi Bluebird Taxi na Bali.jpg

Jako wyspa Bali ma bardzo ograniczony transport publiczny. Turyści podróżujący po wyspie podróżują głównie taksówkami.

Turyści mają kilka opcji taksówek; Prywatny kierowca-przewodnik komplementuje lokalnego taksówkarza na najbliższym postoju taksówek, Bluebird Taxi. lub korzystając z internetowych aplikacji do transportu osób.

Wielu turystów decyduje się na korzystanie z aplikacji do transportu pasażerów lub znanych dostawców usług taksówkowych, szczególnie ze względu na bezpieczeństwo i ujednolicone ceny.

Bluebird Taxis to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna firma taksówkarska na wyspie.

Taksówki działają jeszcze przed utworzeniem jakichkolwiek dostawców usług taksówkowych online i od dziesięcioleci są preferowaną firmą taksówkarską miłośników Bali.

Firma wydała jednak ostrzeżenie dla turystów w związku z doniesieniami o fałszywych taksówkach Bluebirds kursujących w najlepszych kurortach na wyspie.

Ponieważ firma współpracuje z władzami, aby wykorzenić nieuczciwych dostawców taksówek, turystom przypomina się o kilku prostych kontrolach, które mogą przeprowadzić, aby mieć pewność, że dokonują rezerwacji bez obaw.

Panca Wiadnyana, wiceprezes ds. marketingu PT Bluebird Tbk, powiedziała reporterom, na co powinni zwracać uwagę turyści i pasażerowie, rezerwując oficjalną taksówkę Bluebird i zauważając podróbkę.

Wytniana stwierdziła, że ​​fałszywa taksówka Bluebird ma wiele cech prawdziwego pojazdu Bluebird, na przykład taksówkę naśladującą kolory i logo kultowej marki taksówek.

Jednak największą czerwoną flagą, na którą należy zwrócić uwagę, jest brak oficjalnego munduru, brak przejrzystych liczników i opłat, a kierowcy agresywnie oferują swoje usługi potencjalnym pasażerom.

Wiadnyana powiedziała reporterom: „Bluebird, firma operacyjna, która wkroczyła w wiek 52 lat, wygoda i bezpieczeństwo pasażerów zawsze była priorytetem”.

„To jest podstawa naszego zaangażowania w świadczenie usług w indonezyjskim standardzie Comfort (SNI) w oparciu o trzy główne filary, a mianowicie ujednoliconą flotę, profesjonalnych kierowców i łatwy dostęp”.

READ  Grupa zadaniowa przygotowuje wielopoziomowe sankcje wobec osób naruszających zasady zanieczyszczania powietrza

Powiedział, że wszystkie pojazdy Bluebird były w kolorze lodowatoniebieskim i miały na górze znak z symbolem ptaka Bluebird i napisem „TAXI”.

Zauważył, że napis i logo Bluebird zawsze widniały na przedniej szybie samochodu. Emblematy transportowe Bluebird i PD Praja Bali znajdują się po bokach każdego oficjalnego pojazdu.

niebieska-bali-taksówka-czekająca-na-poza-bali-lotniskiem-przylotówniebieska-bali-taksówka-czekająca-na-poza-bali-lotniskiem-przylotów

Mniejsze, ale równie ważne szczegóły to fakt, że pojazdy służbowe mają z tyłu, po bokach i we wnętrzu taksówki kody morskie, które zawierają zarówno litery, jak i cyfry.

Karta identyfikacyjna kierowcy powinna zawsze znajdować się na przedniej desce rozdzielczej. Turyści będą mogli zobaczyć działający licznik, a na ekranach IoT znajdujących się w samochodzie powinna znajdować się informacja o kursie płatności.

Taksówkarz Bluebird zawsze będzie postępował zgodnie ze wskazówkami gości. Wszystkie taksówki Bluebird to ujednolicona flota z chłodną klimatyzacją i czystymi, luksusowymi wnętrzami.

skład taksówek blue-bird-poly-airportskład taksówek blue-bird-poly-airport

Wszyscy kierowcy muszą zachowywać się profesjonalnie i z szacunkiem, a także nosić rozpoznawalne niebieskie mundury z batiku z logo Bluebird.

Pasażerowie mogą zawsze płacić gotówką lub w trybie bezgotówkowym, a kierowcy nie powinni ustępować pierwszeństwa.

Wiadnyana zachęca turystów do rezerwowania taksówek Bluebird za pośrednictwem aplikacji MyBluebird, oficjalnych stron na międzynarodowych lotniskach I Gusti Ngurah Rai lub rankingów taksówek Bluebird do hoteli i innych głównych miejsc docelowych.

W pobliżu taksówki Blue Bird BaliW pobliżu taksówki Blue Bird Bali

Bluebird Taxi posiada całodobowe centrum obsługi klienta. Z centrum można się skontaktować pod numerem (0361) 849-8008 lub za pośrednictwem aplikacji WhatsApp, aby uzyskać pomoc wyłącznie za pośrednictwem czatu, pod numerem 081-944-999-123.

Oficjalni taksówkarze Bluebird zawsze bez protestu stawiają na licznik. Turystów zachęca się do zgłaszania firmie i policji nieodpowiedniego zachowania kierowców w przypadku popełnienia przestępstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *