Trzęsienie ziemi o sile 7,1 w skali Richtera – Morze Jawajskie, 189 km na północ od Mattalam, Lombok, West Nusa Tenggara, Indonezja, wtorek, 29 sierpnia 2023 o 3:55 (GMT +8)

Składka:
Zostaw komentarz, jeśli uważasz, że konkretny raport jest interesujący lub chcesz coś do niego dodać.
Oznacz jako nieodpowiednie.
Oznacz jako przydatne lub interesujące.
Prześlij własny raport użytkownika!

Bali Ubud (222,9 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Lekkie drżenie (MMI IV) / Kołysanie poziome (na boki) / 10-15 s : Spałem w łóżku i obudziłem się sekundę przed tym, jak się zaczęło. Zwykle foreshocks są bardzo lekkie i nie trwają długo. Ale to było mocne i trochę przerażające. Słyszałem trzaskanie okien, poruszanie się mojego łóżka.. | 11 użytkowników uznało to za interesujące.

Legian, Bali (247,7 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Umiarkowane drżenie (MMI V) / Kołysanie w pionie i poziomie / 15-20 sekund : 4 rano. Obudził się z małym trzęsieniem ziemi. Kilka sekund po zatrzymaniu nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi. Leżałam na łóżku | 8 użytkowników uznało to za interesujące.

Kuta, Padung Regency, Bali (250,8 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Silne potrząsanie (MMI VI) / Kołysanie poziome (na boki) / 5-10 s : Spałem w łóżku, obudziłem się z lekkim, gwałtownym drżeniem kilka minut później i czułem ruchy na boki podczas wiązania. | 7 użytkowników uznało to za interesujące.

Legian, Bali (249,7 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Słabe potrząsanie (MMI III) / 5-10 s : Głośny dźwięk przez kilka sekund | 8 użytkowników uznało to za interesujące. (Zgłoszone przez Nasza aplikacja)

Seminyak (248,2 km na południowy zachód od epicentrum) [Map] / Umiarkowane drżenie (MMI V) / Kołysanie poziome (na boki) / 10-15 s : Nastąpiło początkowe trzęsienie łóżkiem, po którym nastąpiło długie trzęsienie trwające około 10 sekund z intensywnością – przerażające! | 5 użytkowników uznało to za interesujące.

Lombok (220,2 km na południe od trzęsienia ziemi) [Map] / Bardzo słabe wytrząsanie (MMI II) / 2-5 s : Wyspa Lombok podczas wakacji w hotelu Pullman. Wstrząsy są silne. Wszyscy wybiegli z hotelu na miejsce spotkania. | 2 użytkowników uznało to za interesujące.

20230829_0... .jpg (domena publiczna)

Bali (246,5 km na południowy zachód od epicentrum) [Map] / łagodne wstrząsy (MMI IV) / grzechotanie, wibracje / 20-30 s : Łóżko się poruszyło. Nieprzerwany. Drzwi tarasowe trzasnęły bardzo głośno. | 6 użytkowników uznało to za interesujące.

Bali (240,9 km na południowy zachód od epicentrum) [Map] / Słabe drżenie (MMI III) : Leżę w łóżku i oglądam Tiktok, jest 4 rano, a moje łóżko się trzęsie wraz z meblami. | 6 użytkowników uznało to za interesujące.

READ  Zawalił się dach teatru Apollo w Belvidere

Bali (246,8 km na południowy zachód od epicentrum) [Map] / Słabe drżenie (MMI III) : O 3:50 podczas snu poczuł dwa trzęsienia ziemi. Na początku krótka, potem długa | 4 użytkowników uznało to za interesujące.

Kongo (247,3 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Umiarkowane drżenie (MMI V) : Chwiejny | 5 użytkowników uznało to za interesujące.

Sanur (242 km na południowy zachód od epicentrum) [Map] / Umiarkowane drżenie (MMI V) / Kołysanie poziome (na boki) / 1-2 minuty : Obudził się ze snu z łagodnymi wibracjami, które narastały. Na górze miałem wrażenie, że budynek kołysze się w różnych kierunkach, poruszają się cienie drzew, łóżko uderza o ścianę i słyszę poruszające się w środku inne obiekty. | 3 użytkowników uznało to za interesujące.

Pokoje i studia Potato Head (248,6 km na południowy zachód od centrum) [Map] / umiarkowane drżenie (MMI V) / grzechotanie, wibracje / 20-30 s : Były dwa oddzielne trzęsienia ziemi. Drugi był nieco dłuższy od pierwszego. Może 20 i 30 sekund. To obudziło całą moją rodzinę. Dźwięki rzeczy w naszym pokoju były bardzo głośne. Bardzo silne wstrząsy. | 3 użytkowników uznało to za interesujące.

Dolina Seminyak (248,1 km na południowy zachód od epicentrum) [Map] / Umiarkowane wstrząsanie (MMI V) / 10-15 s : Spałem i budziłem się, potrząsając łóżkiem. Poszedłem do recepcji hotelu i sprawdziłem wszystko, a on powiedział mi, że było trzęsienie ziemi | 2 użytkowników uznało to za interesujące.

Candidasa (206,5 km na północ od epicentrum) [Map] / Słabe drżenie (MMI III) : 5-osobowa rodzina, która budzi się późno | 3 użytkowników uznało to za interesujące.

  • Jesteśmy także w Candidasie. To nas obudziło i zaniepokoiliśmy się, gdy wydawało się, że jest coraz silniejsze.

Legian Bali (249,6 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Umiarkowane wstrząsanie (MMI V) / 10-15 s : Obudził nas ze snu | 3 użytkowników uznało to za interesujące.

Bali, Seminyak (247,5 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Umiarkowane drżenie (MMI V) / Kołysanie poziome (na boki) / 20-30 s : Łóżko w hotelu zaczęło się trząść na boki przez 10 sekund i nagle cały budynek trząsł się przez 10 sekund… wibracje łóżka obudziły mnie najpierw przed wielkim wstrząsem. | Jeden z użytkowników uznał to za interesujące.

Ubud, Bali (226,5 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Umiarkowane wytrząsanie (MMI V) / 1-2 minuty : Spaliśmy w drewnianej willi i cała się trzęsła. Początkowo wydawało się, że jest to silny wiatr, ale potem zatrząsł się bardzo mocno. | Jeden z użytkowników uznał to za interesujące.

READ  Członek obsady „Prawo i porządek” zastrzelony na planie na Brooklynie

W pobliżu Sheet, West Nusa Tenggara (210,3 km na południowy zachód od epicentrum). [Map] / Lekkie drżenie (MMI IV) / grzechotanie, wibracje / 5-10 s : Obudził się dźwięk trzęsących się i szklanych drzwi. Kilka minut później odczuwalne było drugie trzęsienie ziemi, które wstrząsnęło ziemią. Było to pierwsze trzęsienie ziemi, jakiego kiedykolwiek doświadczyłem, ale od razu wiedziałem, że to trzęsienie ziemi. | Jeden z użytkowników uznał to za interesujące.

Uluwatu, Bali (264,5 km na południowy zachód od trzęsienia ziemi) [Map] / Umiarkowane drżenie (MMI V) / Kołysanie poziome (na boki) / 10-15 s : Drzwi i okna skrzypiały, gdy się obudziłem, a moje łóżko wydawało się, że się kołysze, dziwne uczucie, jak na łodzi | Jeden z użytkowników uznał to za interesujące.

Bali, Ubud Tegalalang (221,2 km na południowy zachód od centrum) [Map] / mocne potrząsanie (MMI VI) / grzechotanie, wibracje / 30-60 s : W naszej drewnianej willi obudziły nas stosunkowo silne wibracje. Jesteśmy w drewnianej willi | Jeden z użytkowników uznał to za interesujące.

Bali (185,6 km na północ od epicentrum) [Map] / Łagodne drżenie (MMI IV) : Poczułem, że mój domek się trzęsie. Moje łóżko się trzęsie, kiedy leżę. Wstrząsaj równomiernie, ale delikatnie przez około 10 sekund | Jeden z użytkowników uznał to za interesujące.

Bali, Ubud (227 km na południowy zachód od trzęsienia ziemi) [Map] / Łagodne drżenie (MMI IV) : Obudziłem się w łóżku przez lekkie drżenie. Ochrona sprawdziła również, czy wszystko jest w porządku. Dwoje z moich czwórki dzieci obudziło się, a pozostałe 2 spały. | Jeden z użytkowników uznał to za interesujące.

Ubud, Gianyar Regency, Bali (220 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Umiarkowane drżenie (MMI V) / Kołysanie poziome (na boki) / 5-10 s : Trzęsłem się bardzo długo, nigdy nie czułem tak długiego trzęsienia ziemi, zrobiło mi się niedobrze. Wyszedłem na ulicę, drzewo się kołysało, ale na dom nie spadł ani jeden przedmiot, chociaż dom skrzypiał i wibrował. Sąsiedzi się obudzili, a zwierzęta zaniepokoiły się | Jeden z użytkowników uznał to za interesujące.

Bali (240,1 km na południowy zachód od epicentrum) [Map] / Słabe drżenie (MMI III) / Kołysanie w pionie i poziomie / 30-60 sekund : Było to jedno z niewielu trzęsień ziemi, które wybudziło mnie ze snu. Tratwa i podłoga również wibrują. Kołysało się w lewo i prawo, a rama łóżka lekko się podskakiwała. | Jeden z użytkowników uznał to za interesujące.

READ  Indonezyjska diecezja ma zamiar zbudować kościół po 15 latach oczekiwania

Balangan Bali (261 km na południowy zachód od epicentrum) [Map] / Słabe drżenie (MMI III) : Ruchome okna poruszają się. Basen, który wstrząsa dnem ziemi. | 2 użytkowników uznało to za interesujące.

Kuta, Zachodnia Nusa Tenggara / Energiczne wytrząsanie (MMI VI) / Wahanie poziome (na boki) / 20-30 s : Po gwałtownym trzęsieniu nastąpiło szczekanie psa, a okna głośno grzechotały przez długi czas, po czym natychmiast nastąpiło trzęsienie budynku. W ciągu godziny zaobserwowano dwa niewielkie wstrząsy. | Jeden z użytkowników uznał to za interesujące.

Denpasar, Bali (244,6 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Łagodne drżenie (MMI IV) : Zasnęła, obudziła się z szoku, łóżko się zatrzęsło, zamigotały światła, wszystko eksplodowało.

Ubud Bali (228,9 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Lekkie drżenie (MMI IV) / Kołysanie poziome (na boki) / 1-2 minuty : Łóżko zaczęło się poruszać, okna zaczęły grzechotać, wiedziałem, że jestem blisko trzęsienia ziemi o sile 7 stopni…. Przez chwilę myślałem, że to się skończy, ale nie podskoczyło, po prostu zbiegło na dół na zewnątrz. W ciągu 2 godzin miało miejsce 6 trzęsień ziemi… wszystkie głównie w promieniu stu kilometrów….

Uluwatu (260,9 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Bardzo słabe wytrząsanie (MMI II) / Kołysanie poziome (na boki) / 10-15 s : Byłem w łóżku. Myślałem, że ktoś puka do piętra wyżej. Potem poczułem, jak cały pokój przesunął się na boki

Hotel Kuta Serela Legion (250,1 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Łagodne drżenie (MMI IV) / grzechotanie, wibracje / 20-30 s : Mój mąż i ja obudziliśmy się z powodu wibracji w łóżku. Drzwi się trzęsły i było bardzo głośno. Na zewnątrz zaczęły szczekać psy. Ale w naszym pokoju nic nie spadło.

Ubud, Bali (225,2 km na południowy zachód od centrum) [Map] / Lekkie drżenie (MMI IV) / Kołysanie poziome (na boki) / 5-10 sekund : Obudziłem się, a Andy się trząsł, myślałem, że to trzęsienie ziemi, ale nie wierzyłem, nie martwiłem się i wróciłem do snu.

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *