Tłum atakuje kościół w Teboku, zmuszając wiernych do przejścia na nabożeństwa online

28.09.2023 Indonezja (międzynarodowy koncern chrześcijański) – wrzesień Rankiem 16 stycznia około 50 osób przybyło do kościoła Maranatha, który służy jako dom modlitwy lub kaplica dla kongregacji chrześcijańskiej GBI Sinire w rejonie Kandul w Sinare w mieście Deboc. Doszło do zamieszania, wielu krzyczało i pchało ogrodzenie magazynu, który służy jako budynek kościoła.

Na szczęście podczas zdarzenia w kościele Maranatha nie odbywały się żadne nabożeństwa. Po wywołaniu chaosu krzykami i waleniem w bramę kościoła większość awanturników ostatecznie opuściła teren.

Ta informacja została udostępniona Konto na Instagramie Tego samego dnia. Po tym niepokojącym wydarzeniu niektórzy kongreganci GBI Cinere wyrazili zaniepokojenie perspektywą przyszłych nabożeństw w kościele.

W odpowiedzi kościół podjął decyzję o zorganizowaniu nabożeństw online pojutrze. Większość uczestników tego dnia stanowili muzycy, a zgromadzenie wspólnie zarządzało transmisją strumieniową, powiedział pastor GBI Cinere Chapel Didi S. Natha.

Pastor Natha zauważył również, że GBI Cinere rozpoczęło proces ubiegania się o pozwolenie dwa miesiące temu, kiedy przenieśli miejsce kultu z Bangalan Jati do Gandul Cinere. Powiedział, że pomyślnie spełnili wymogi, m.in. uzyskali od mieszkańców 60 podpisów i dowodów osobistych, aby zapewnić kościołowi status prawny.

Dołącz do MTK w modlitwie o sprawiedliwość dla kongregacji GBI Cinere i zwiększoną tolerancję dla chrześcijan w Indonezji.

W sprawie wywiadów prosimy o kontakt:[email protected].


READ  Pracownicy służby zdrowia w Minnesocie mówią „za dużo”, „złamane serce”, mówią dyrektorzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *