Tanzania i Zanzibar badają system jednego okienka w Indonezji

Tempo.co, DjakartaKrajowa agencja jednego okienka Ministerstwa Finansów (LNSW) ma przedstawicieli z kraju Afryki Wschodniej. Tanzania i jego regionu autonomicznego, ZanzibarIndonezja bada wdrożenie systemu jednego okienka.

System jednego okienka umożliwia jednokrotne przekazanie danych i informacji, jednolite i spójne przetwarzanie danych i informacji, a także jednokrotne podejmowanie decyzji o odprawie celnej i zwolnieniu towarów.

„Obecnie system jednego okienka stał się ułatwieniem dla podmiotów zajmujących się handlem i transportem w celu ujednolicenia ich informacji i dokumentów za pośrednictwem jednego punktu wejścia, spełniając wymogi prawne dotyczące całego importu, eksportu i operacji” – powiedział prezes LNSW Mochamad Agus. Rofiudina w piątek, 16 czerwca 2023 r.

Władze Tanzanii i Zanzibaru pracują obecnie nad stworzeniem elektronicznego systemu jednego okienka w Tanzanii (TeSWS), który ma zostać ukończony przed grudniem 2023 r.

Zaobserwowali, że podstawą stopniowego rozwoju systemu jednego okienka w Indonezji są krajowe zasoby ludzkie. Jednym z decydujących czynników stało się odbycie wizyty studyjnej w Indonezji.

„Ponadto Indonezja współpracuje z różnymi ministerstwami i agencjami, podobnie jak w Tanzanii, która współpracuje z innymi instytucjami w tworzeniu systemu jednego okienka” – powiedział Rashid, zastępca głównego sekretarza Ministerstwa Handlu i Rozwoju Przemysłu Zanzibaru. .

Podkreślił, że stopniowy rozwój systemu jednego okienka w Indonezji, który umożliwił większą skalowalność i możliwość oceny, a tym samym zapewnił lepszy system, zachęcił również Tanzanię i Zanzibar.

Spotkanie LNSW z władzami Tanzanii i Zanzibaru może w przyszłości zadecydować o poprawie interoperacyjności i handlu między obydwoma państwami.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Indonezja pomoże Tanzanii stać się krajem o średnich dochodach

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  2000 osób ewakuowano po erupcji wulkanu w Indonezji – Gazeta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *