Spotkanie z premierem Chin wybranym na prezydenta Indonezji

(Xinhua) 08:28, 03 kwietnia 2024 r

Premier Chin Li Keqiang spotyka się z prezydentem-elektem Indonezji Prabowo Subianto w Wielkiej Sali Ludowej w Pekinie, stolicy Chin, 2 kwietnia 2024 r. (Xinhua/Bang Xinglei)

PEKIN, 2 kwietnia (Xinhua) — Premier Chin Li Qiang spotkał się we wtorek w Pekinie z prezydentem-elektem Indonezji i generałem Partii Wielkiego Ruchu Indonezji Prabowo Subianto.

Li powiedział, że w ostatnich latach pod przewodnictwem obu przywódców stosunki Chiny-Indonezja szybko się rozwinęły, otwierając nowy rozdział w budowaniu społeczności chińsko-indonezyjskiej ze wspólną przyszłością.

Li powiedział, że decyzja Prabowa o wizycie w Chinach jako jego pierwszej wizycie krajowej po reelekcji pokazuje głęboką przyjaźń między Chinami i Indonezją.

Powiedział, że Chiny są skłonne współpracować z Indonezją, aby utrzymać strategiczne wzajemne zaufanie na wysokim szczeblu, pogłębić wzajemnie korzystną współpracę, osiągnąć więcej korzyści dla obu stron oraz dążyć do głębszego i solidniejszego postępu w budowaniu społeczności o wspólnej przyszłości. Obie osoby uzyskują więcej korzyści.

Chiny chcą utrzymać dobrą dynamikę wymian na wysokim szczeblu z Indonezją, dobrze wykorzystać mechanizmy dialogu na wszystkich poziomach oraz wzmocnić komunikację i koordynację polityczną, powiedział Li.

Obie strony powinny w dalszym ciągu wzmacniać koordynację między Inicjatywą Pasa i Szlaku a strategiami rozwoju Indonezji, przyspieszyć budowę kluczowych projektów, pogłębić współpracę w tradycyjnych sektorach, takich jak rolnictwo, leśnictwo i rybołówstwo, oraz rozszerzyć współpracę w sektorach zaawansowanych technologii i branżach wschodzących. oraz wzmacnianie wymiany i współpracy w obszarach związanych ze źródłami utrzymania ludzi.

Chiny chcą wzmocnić komunikację i współpracę z Indonezją na polach wielostronnych, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych i Mechanizm Współpracy Wschodnioazjatyckiej, wspólnie chronić interesy krajów rozwijających się, chronić międzynarodową sprawiedliwość i sprawiedliwość oraz promować rozwój globalnego systemu zarządzania. W sprawiedliwym i sprawiedliwym kierunku wnieść pozytywny wkład w regionalny i globalny dobrobyt i stabilność, powiedział Li.

Prabowo, odnotowując wieloletnią wymianę zdań między Indonezją a Indonezją, pochwalił szacunek i przyjaźń Chin z Indonezją i narodem Indonezji oraz wyraził wdzięczność za zdecydowane wsparcie i pomoc Chin.

READ  Ubezpieczenie zdrowotne JKN jest wzorem dla innych krajów azjatyckich

Prabowo powiedział, że jego pierwsza oficjalna wizyta w Chinach po wyborze miała na celu wzmocnienie przyjaźni i współpracy z Chinami oraz poprawę stosunków.

Doceniając wielkie osiągnięcia Chin, powiedział, że nowy rząd jest gotowy wyciągnąć wnioski z chińskiego doświadczenia, pogłębić współpracę w zakresie budowy infrastruktury, rolnictwa, ograniczania ubóstwa, zapewniania ludziom środków do życia i zielonej gospodarki, budować bliższe stosunki dwustronne oraz wnosić pozytywny wkład w pokój w regionie i na świecie. i wzrost.

Premier Chin Li Keqiang spotyka się z prezydentem-elektem Indonezji Prabowo Subianto w Wielkiej Sali Ludowej w Pekinie, stolicy Chin, 2 kwietnia 2024 r. (Xinhua/Bang Xinglei)

(redaktor internetowy: Zhang Kaiwei, Liang Jun)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *