Rząd wzywa kobiety, aby nadal uczestniczyły w epoce cyfrowej

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Komunikacji i Informacji (Kominfo) zwróciło się do Indonezyjek z prośbą o aktywny wkład w erę cyfrową podczas dyskusji zatytułowanej „Sekrety sukcesu kobiet w erze cyfrowej”.

W oświadczeniu otrzymanym w piątek Samuel Aprijani Bangeraban, dyrektor generalny departamentu wniosków i informacji ministerstwa, stwierdził, że kobiety mogą odgrywać rolę w ekosystemie cyfrowym, pomagając w tworzeniu włączających przestrzeni i przepisów.

Dyskusja, prowadzona we współpracy z firmami technologicznymi, miała zainspirować i zmotywować kobiety do aktywności w sektorze cyfrowym i rozwijania przedsiębiorczości cyfrowej.

„Rola kobiet w rozwoju gospodarczym Indonezji, zwłaszcza w sektorze cyfrowym, jest kluczowa. Kominfo w dalszym ciągu promuje udział kobiet poprzez ciągłe działania mające na celu tworzenie inkluzywnych przestrzeni w celu wzmocnienia bezpiecznego ekosystemu cyfrowego” – dodał Bangeraban.

Aby wesprzeć rozwój przedsiębiorczości cyfrowej w Indonezji, rząd podjął kilka inicjatyw, takich jak edukacja, budowanie potencjału, warsztaty z przedsiębiorczości, szkolenia i mentoring, a także rozwój ekosystemu przedsiębiorczości cyfrowej.

Bangerappan stwierdziła, że ​​aby zwiększyć kreatywne zainteresowanie kobiet, udostępniono kobietom programy rządowe, do których można uzyskać dostęp w Internecie.

Tymczasem Susanna Angreni, prezes Startup Yuna, powiedziała, że ​​kobiety-przedsiębiorcy w Indonezji rozwijają się dzięki swojemu wyjątkowemu przywództwu.

Powiedziała, że ​​kobiety mają empatię, wrażliwość i zdolność do wielozadaniowości, co będzie umiejętnością kluczową w budowaniu biznesu. Kontynuował, że te mocne strony można jeszcze bardziej udoskonalić w dobie technologii.
„Pokazując swoje umiejętności i wkład w świat technologii, kobiety mogą zmienić postrzeganie przez ludzi swojej roli i potencjału w rozwoju narodu” – stwierdziła Angreni.

Powiązane wiadomości: Wkład kobiet niezbędny dla zrównoważonego rozwoju przemysłu: Minister
Powiązane wiadomości: B20 WiBAC dąży do wzmocnienia pozycji małych i średnich przedsiębiorstw kierowanych przez kobiety

READ  Russell Wilson zgodził się na przedłużenie kontraktu na 245 milionów dolarów z Broncos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *