Rząd miasta Jayapura wysyła ośmiu lekarzy na studia do Unbed

JAIPURA, PAPUA (ANTARA) — Rząd miasta Jayapura wysłał ośmiu lekarzy ogólnych ze szpitala Ramela General Hospital na Uniwersytet Padjatjaran (ANPED), aby przyłączyli się do uniwersyteckiego programu kształcenia lekarzy specjalistów.

„Wysłanie ich do Anbed Medical School jest kontynuacją współpracy rządu miasta Jayapura z Anbed” – powiedział burmistrz Jayapura Frans Peki w komunikacie prasowym w środę.

Ośmiu lekarzy ogólnych wyruszyło 5 czerwca z Jayapura, stolicy prowincji Papua, do Bandung, stolicy prowincji Jawa Zachodnia.

Zanim wyjechali, Becky powiedziała, że ​​spełnili wszystkie wymagania, aby dostać się na uniwersytet i że będą się pilnie uczyć i odniosą sukces.

Powiązane wiadomości: Unpad, Bio Farma prowadzi szkolenia dla naukowców z krajów OIC

Powiedział, że lekarze są w pełni finansowani przez władze miasta na pięcioletni kurs zdobywania specjalistycznych stopni na uniwersyteckim wydziale medycznym.

„Mamy nadzieję, że po odbyciu kształcenia lekarzy specjalistów będą bardziej profesjonalni. Tak więc, kiedy wrócą do Jayapur, będą mogli lepiej świadczyć usługi mieszkańcom miasta” – powiedział.

Tymczasem dziekan Wydziału Lekarskiego Unpad UT Maulana Hidayat powiedział, że bardzo docenia administrację miasta Jayapura za wysłanie lekarzy ogólnych do programu kształcenia lekarzy specjalistów.

„To pokazuje, że władze miasta Jayapura poważnie przywiązują wagę do potrzeby inwestycji w kapitał ludzki w sektorze zdrowia, ponieważ dostęp do dobrej jakości usług zdrowotnych jest prawem wszystkich Indonezyjczyków” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo-Unpat współpracuje na rzecz rozwoju akwakultury niebieskiej gospodarki

(INE)

Przetłumaczone przez: Ardles L, Rahmat Nasushan
Prezenter: Zafar M Siddiqui
Copyright © ANTARA 2023

READ  Wyszkoleni w Ameryce DO cieszą się uznaniem na całym świecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *