Rząd Dżakarty zawiesił działalność w 4 elektrowniach węglowych

Djakarta. Rząd prowincji Dżakarta podjął działania, zawieszając działalność w czterech fabrykach ze względu na przekroczenie limitów zanieczyszczenia powietrza w następstwie rozprawienia się z głównymi podmiotami zanieczyszczającymi w stolicy i jej okolicach.

W piątek grupa zadaniowa ds. redukcji zanieczyszczenia powietrza w Dżakarcie opublikowała nazwy firm zawieszonych za przekroczenie limitów zanieczyszczenia powietrza w wyniku używania węgla. Do firm tych należą Trada Trans Indonesia, Trans Bara Energy, Bahana Indokarya Global i Jakarta Central Asia Steel.

Rzecznik grupy zadaniowej, Ani Ruspitawati, został zacytowany przez stronę internetową władz miejskich Berita Jakarta, mówiąc, że obecnie prowadzone jest dochodzenie w sprawie dwóch kolejnych spółek spalających węgiel i mogą zostać ukarane podobnymi sankcjami, jeśli zostaną uznane za winne nadmiernej emisji gazów cieplarnianych.

Niedawno utworzono grupę zadaniową, która ma zająć się problemami zanieczyszczenia powietrza, które według światowych grup ekologicznych plasują Dżakartę wśród najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie.

Ani dodała, że ​​władze miasta we współpracy z dealerami samochodowymi w dalszym ciągu prowadzą badania emisji spalin pojazdów, które na piątek objęły 1,1 mln samochodów i 117 644 motocykli. W programie wzięło udział ponad 440 warsztatów samochodowych.

Pojazdy, które nie przejdą testu emisji spalin, podlegają wyższym opłatom za parkowanie na 10 parkingach zarządzanych przez władze miasta.

Tagi: Słowa kluczowe:

READ  Policja wdroży system cyfr nieparzystych i parzystych po powrocie Eid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *