Rząd będzie gospodarzem wystawy wspierającej lokalne MMŚP: Minister

JAKARTA (ANTARA) – Rząd organizuje Expo 2023 dla osób samozatrudnionych (TKM) w celu wspierania krajowych przedsiębiorców prowadzących mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa (MSME), powiedziała minister ds. siły roboczej Aida Faucia.

„To wydarzenie jest wyrazem wsparcia rządu dla programu TKM, który ma zwiększyć możliwości zatrudnienia i rozwiązać problemy bezrobocia” – stwierdził w oświadczeniu swojego ministerstwa otrzymanym w niedzielę w Dżakarcie.

W swoim przemówieniu na temat TKM Expo wygłoszonym w sobotę (23 grudnia) wieczorem na TKM Expo w Mojokerto City na Jawie Wschodniej Faucia podkreślił zdecydowane wysiłki ministerstwa na rzecz wspierania wzrostu i rozwoju osób samozatrudnionych.

Poinformował, że Ministerstwo HRD planuje do 2023 roku udzielić pomocy w formie kapitału zakładowego 11 tys. samozatrudnionych. Według stanu na grudzień pomoc otrzymało łącznie 10 955 TKM.

„W dystrykcie Mojokerto i mieście Mojokerto Ministerstwo ds. Siły Roboczej pomogło w tym roku około 173 DKM” – zauważył.

Minister podkreślił, że TKM Expo to doskonała szansa na rozwój dla samozatrudnionych.

„Te targi stanowią dla TKM cenną okazję do promowania swoich przedsiębiorstw i rozwijania sieci przy pomocy ministerstwa” – powiedział.

Jednocześnie założył organizację o nazwie Jungar Wirausaha Nusantara (Indonezyjska Kotwica Przedsiębiorczości), która będzie służyć jako platforma przedsiębiorczości społecznej dla jej członków.

„Socjoprzedsiębiorczość to koncepcja przedsiębiorczości, która za swój kierunek uznaje zyski i pozytywne skutki społeczne” – wyjaśnił.

Witając wszystkich uczestników TKM Expo, Specjalny Personel Ministra Tdika Masudy powiedział, że każdy wkład będzie miał ogromny wpływ na rozwój TKM.

„Musimy w dalszym ciągu pomagać TKM w zwiększaniu ich potencjału, mając nadzieję, że staną się odpornymi i konkurencyjnymi podmiotami, które będą w stanie wykorzystać swój potencjał do tworzenia miejsc pracy” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Program dla osób samozatrudnionych otwarty dla wszystkich: Minister ds. siły roboczej

READ  Prognozy rankingowe College Football Playoff: 25 najlepszych prognoz prowadzonych przez Gruzję

Powiązane wiadomości: Ponad 56 tys. ofert pracy na Krajowych Targach Pracy: Minister

Przetłumaczone przez: Juby M, Tegar Noorbitra
Redaktor: Thea Mudiyasari
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *