Tempo.co, Djakarta – Ambasador Republiki Rwanda Szejk Abdul Karim Hararimana 2 podkreślił znaczenie Indonezji dla Indonezji-Afryka Forum lub IAFIndonezja i Rwanda oraz inne uczestniczące kraje afrykańskie.
„Dyskusje i wymiany podczas tego spotkania będą korzystne nie tylko dla Rwandy i Indonezji, ale także dla Afryki, innych krajów afrykańskich lub krajów uczestniczących jako kontynent, takich jak Afryka” – powiedział. pomiędzy w czwartek 22 sierpnia.
Ambasador zauważył, że Indonezja i Rwanda są częścią Globalnego Południa, a współpraca pomiędzy Globalnym Południem jest już bardzo głęboka. Podkreślił znaczenie 2. Forum Indonezja-Afryka, stwierdzając, że przyniesie ono wiele korzyści wszystkim uczestniczącym krajom.
Stosunki między Indonezją a Rwandą mają głębokie korzenie, sięgające wielu lat wstecz, aż do otwarcia ambasady Rwandy w Dżakarcie.
Dlatego Harerimana wyraził nadzieję, że IAF, które odbędzie się na początku września 2024 r., może wypełnić luki w stosunkach dwustronnych między obydwoma krajami.
„To jest nasza nadzieja i takiego wyniku oczekujemy od tego forum” – dodał.
Harerimana wyraził także nadzieję, że forum pomoże Indonezji i krajom afrykańskim przezwyciężyć stojące przed nimi wyzwania.
Wyzwania obejmują brak równowagi w handlu i wymianie towarów między krajami rozwijającymi się i rozwiniętymi.
Globalna Północ stara się pozyskiwać surowce z Globalnego Południa po możliwie najniższych kosztach. Po przetworzeniu tych produktów na wyrób gotowy we własnych krajach, sprzedają je do krajów Globalnego Południa po wyższych cenach – wyjaśnił ambasador.
Kolejnym wyzwaniem jest postępująca degradacja środowiska, zwłaszcza w krajach zachodnich, powodująca szkody w środowisku przemysłowym, co ma ogromny wpływ na cały świat.
„Kiedy o tym rozmawiamy, kiedy szukamy dla nich rozwiązań, oni patrzą na swoją gospodarkę i swoją ekonomiczną stronę i nie chcą tego stracić” – powiedział.
Harerimana dodał, że ma nadzieję, że dzięki II Forum Indonezja-Afryka Indonezja i kraje afrykańskie będą mogły znaleźć rozwiązania problemów stojących przed krajami rozwijającymi się.
„Dlatego wierzę, że możemy stawić czoła niektórym z tych wyzwań i pokonać je, jeśli zrozumiemy, że problem Globalnego Południa wymaga ich uwagi i znalezienia rozwiązań w ich własnym gronie” – powiedział ambasador.
Oczekuje się, że forum pod hasłem „Duch Bandung dla Agendy 2063 dla Afryki” stanie się podstawą budowania przyszłej współpracy między Indonezją a krajami afrykańskimi.
Wśród priorytetowych na forum form współpracy można wymienić współpracę w zakresie transformacji gospodarczej, energetyki, górnictwa, bezpieczeństwa żywnościowego, zdrowia i rozwoju.
Konkretne rezultaty, które mają zostać osiągnięte, obejmują porozumienia między rządami (G-do-G), rządem i przedsiębiorstwami (G-do-B) i przedsiębiorstwami (B-do-B) oraz Indonezyjski Wielki Projekt Rozwoju. Afryka, w tym państwa trzecie w ramach współpracy trójstronnej.
pomiędzy
Wybór nauczyciela: Indonezja i Afryka współpracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa żywnościowego, zdrowia i energii w sektorach
Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News
„Introwertyk. Amatorski miłośnik Twittera. Specjalista od internetu. Nieuleczalny miłośnik jedzenia”.