Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło region Timor w Indonezji, ale nie ma ofiar śmiertelnych, zgłoszono rannych

Trzęsienie ziemi o sile 6,1 w skali Richtera nawiedziło indonezyjską wyspę Timor, powodując panikę i lekkie zniszczenia w kilku budynkach i domach, ale nie ma bezpośrednich doniesień o ofiarach.

Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych podała, że ​​trzęsienie miało głębokość 36,1 km (22,4 mil) i znajdowało się 21 km (13 mil) na północny wschód od Kupang, stolicy prowincji East Nusa Tenggara.

Dariono, dyrektor Centrum Trzęsień Ziemi i Tsunami w Indonezyjskiej Agencji Meteorologii, Klimatu i Geofizyki, powiedział, że trzęsienie ziemi na lądzie było silnie odczuwalne w wielu miastach i wioskach, wywołując panikę.

Agencja początkowo zmierzyła siłę trzęsienia na 6,6 w skali Richtera, a później skorygowała ją do 6,3. Różnice w początkowych pomiarach trzęsień ziemi są powszechne. USGS podało, że trzęsienie ziemi miało siłę 6,1 w skali Richtera.

Film krążący w mediach społecznościowych pokazuje spanikowanych mieszkańców Kupang, gdy domy i budynki trzęsą się we wczesnych godzinach porannych. Niektórzy świadkowie twierdzą, że uszkodzone zostały dachy biur gubernatora i burmistrza.

Indonezja to archipelag aktywny sejsmicznie liczący 270 milionów mieszkańców, często nawiedzany przez trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów i tsunami, ponieważ leży na łuku wulkanów i tak zwanym „Pierścieniu Ognia” w Basenie Pacyfiku.

W zeszłym roku w wyniku trzęsienia ziemi o sile 5,6 w skali Richtera zginęły co najmniej 602 osoby w mieście Cianjur na zachodniej Jawie. To najwięcej ofiar w Indonezji od trzęsienia ziemi i tsunami w Sulawesi w 2018 r., w których zginęło ponad 4300 osób.

READ  Rządowe ogłoszenia na żywo: wiadomości o migracji, szczepionkach i dopalaczach

W 2004 r. bardzo potężne trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim wywołało tsunami, w wyniku którego zginęło ponad 230 000 ludzi w kilkunastu krajach, głównie w indonezyjskiej prowincji Aceh.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *