PON: Promuj turystykę w Aceh na Sumatrze Północnej zamiast Widodo

Dżakarta (Antara) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) zwrócił się do Ministerstwa Turystyki i Gospodarki Kreatywnej o promocję turystyki w Acehu i Sumatrze Północnej, które będą gospodarzami XXI Krajowego Tygodnia Sportu (PON) w dniach 8–20 września 2024 r.

„Prezydent Jokowi poprosił nas o przygotowanie rozwoju turystyki dla każdej prowincji i jej okolic w celu stworzenia wzrostu gospodarczego, możliwości biznesowych i miejsc pracy podczas PON Aceh-North Sumatra” – powiedziała Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Sandiaka Salahuddin Uno. W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim w Dżakarcie ograniczone spotkanie w sprawie wdrażania porozumienia Aceh-Sumatra Północna PON XXI.

Zdaniem ministra wysiłki na rzecz promocji turystyki mogłyby być w szczególności ukierunkowane na najważniejsze kierunki podróży, takie jak jezioro Toba i ośrodki ekoturystyki w Bukit Lawang na Północnej Sumatrze.

Dla turystyki w Acehu jego ministerstwo przygotuje pakiet turystyki religijnej z okazji 20. rocznicy katastrofy tsunami, która nawiedziła prowincję.

Uno twierdzi, że liczba przyjazdów turystów do miejsc o wysokim priorytecie wzrasta o 10–15 procent podczas dużych wydarzeń.

Oczekuje się, że największe wielodyscyplinarne wydarzenie sportowe w Indonezji również wywoła ruch w kraju – dodał.

Jego ministerstwo przygotuje także obiekty turystyczne i miejsca noclegowe, takie jak kwatery prywatne i hotele niegwiazdkowe, dla sportowców, drużyn i kibiców PON 2024.

„Ponadto przygotowane zostaną także ceremonie otwarcia i zamknięcia. Jesteśmy pewni, że PON 2024 zakończy się sukcesem” – zauważył.

PON Aceh-North Sumatra jest pierwszym PON odbywającym się w dwóch prowincjach.

Podczas imprezy sportowcy będą rywalizować w 65 dyscyplinach sportowych, w tym 32 w Acehu i 33 na Północnej Sumatrze.

Według strony internetowej Indonezyjskiej Narodowej Rady Sportu (KONI) w Tygodniu Gier wezmą udział nowi uczestnicy z czterech nowych prowincji Regionu Autonomicznego (DOB) Papui: Papua Południowa, Papua Środkowa, Papua Highland i Papua Południowo-Zachodnia.

Powiązane wiadomości: Do biegu o PON 2023 przyłącza się około 2500 osób
Powiązane wiadomości: Minister stawia sobie za cel rozwój jeździectwa, aby pobudzić turystykę sportową
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Kwalifikacje Woodball do PON 2024 rozpoczynają się w Boiolali

READ  Uniwersalna szczepionka przeciw grypie może być dostępna w ciągu dwóch lat, naukowiec | Szczepienia i immunizacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *