Pomoc ma otrzymać 1,4 miliona rodzin zagrożonych karłowatością

Bekasi, Jawa Zachodnia (Antara) – Krajowa Agencja Żywności (PABANAS) zamierza do roku 2024 przekształcić ponad 1,4 miliona rodzin zagrożonych karłowatością w siedmiu prowincjach Indonezji w drugorzędnych beneficjentów pomocy żywnościowej.

„Bapanas wraz z Krajową Agencją Planowania Ludności i Rodziny (BKKBN) podejmują strategiczne wysiłki, aby reprezentować rząd w przeprowadzaniu konkretnych interwencji mających na celu ograniczenie wzrostu gospodarczego” – powiedział w piątek zastępca dyrektora ds. bezpieczeństwa żywności i żywienia w Bapanas Nyoto Suwignyo.

Zauważył, że pakiety pomocy żywnościowej zawierające 10 jaj i jednego kurczaka będą dystrybuowane w sześciu etapach w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Siedem prowincji, którym priorytetowo przyznano pomoc, to Banten, Jawa Zachodnia, Jawa Środkowa, Jawa Wschodnia, Sumatra Północna, Sulawesi Północne i Jawa Wschodnia Nusa Tenggara.

Suvignio powiedział, że zakupy jaj i mięsa drobiowego odbywają się przy pomocy ministerstwa przedsiębiorstw państwowych, które łączą rząd z rolnikami w docelowych regionach.

W międzyczasie dystrybucja odbywa się za pośrednictwem rządowego holdingu żywności ID, skierowanego do 1 446 089 gospodarstw domowych beneficjentów.

W piątek w biurze władz podokręgu Jatishampurna w Bekasi w zachodniej Jawie rozpoczął się drugi etap akcji pomocy żywnościowej.

Yandi Sushanthi, lat 39, jedna z beneficjentek z wioski Jatikarya, stwierdziła, że ​​pomoc była błogosławieństwem w środku świętego miesiąca islamu, Ramadanu.

„Kiedyś też otrzymałem pomoc, ale to było dawno temu. Dzisiaj dostałem jajka i kurczaka na suhur i iftar” – powiedział.

Karłowatość to priorytetowy program rządu Indonezji, którego celem jest ograniczenie wzrostu gospodarczego do 14 procent do 2024 roku.

Według indonezyjskiego badania stanu odżywienia (SSGI) z 2022 r. częstość występowania karłowatości w Indonezji spadła z 24,4% w 2021 r. do 21,6% w 2022 r.

Powiązane wiadomości: BKKBN twierdzi, że planowanie rodziny jest niezbędne, aby zapobiec karłowatości
Powiązane wiadomości: BKKBN i Ministerstwo współpracują przy tworzeniu stoisk planowania rodziny
Powiązane wiadomości: BKKBN promuje planowanie rodziny i zapobieganie karłowatości na obszarach przygranicznych

READ  Minister Luhut twierdzi, że Indonezja przejęła przestrzeń powietrzną Netuny od Singapuru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *