Polityczny plan działania na rzecz przyspieszenia elektryfikacji autobusów transportu publicznego w Indonezji

W 2019 roku Indonezja wyemitowała 1 845 113 gigaton dwutlenku węgla (CO).2), co czyni kraj piątym co do wielkości emitentem CO2 na świecie2 emisji w tamtym roku. Transport jest najbardziej dynamicznym sektorem gospodarki Indonezji i przyczynił się do 9% całkowitej krajowej emisji gazów cieplarnianych (GHG) w 2019 r.

Ruch uliczny jest głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza w Indonezji, gdzie ozon i drobne cząsteczki były związane z ponad 110 000 przedwczesnych zgonów w 2019 r. W skali kraju pojazdy z silnikiem Diesla były odpowiedzialne za 34% zgonów związanych z zanieczyszczeniem pyłem i ozonem w ruchu drogowym w 2015 roku.

Prezydent Indonezji Joko Widodo określił pojazdy elektryczne (EV) jako kluczową technologię w wysiłkach na rzecz zapewnienia jakości życia i zdrowia w kraju w warunkach wzrostu gospodarczego napędzanego transportem. Tymczasem miasto Dżakarta podejmuje kroki w celu przyspieszenia przejścia na pojazdy bezemisyjne (ZEV) w tej dekadzie.

Konferencja przedstawia strategie, które rząd Indonezji może przyjąć w celu przyspieszenia przejścia na autobusy elektryczne (BEB), które zapewniają wyraźną możliwość świadczenia czystszych i szerszych usług transportu publicznego. Zasady te koncentrują się głównie na poziomie krajowym, z pewnym omówieniem polityk uchwalonych na poziomie gminnym.

READ  Minister Basuki mówi, że Pałac Garuda w Nusantara jest symbolem niepodległości Indonezji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *