Policja przygotowuje działania w celu utrzymania bezpieczeństwa publicznego w wyborach 2024 r

JAKARTA (ANTARA) – główny komisarz Wydziału Wywiadu i Bezpieczeństwa indonezyjskiej policji, generał Wahyu Witada, powiedział, że zostanie wdrożonych kilka środków w celu utrzymania warunków bezpieczeństwa podczas wyborów powszechnych w 2024 roku.

„Pierwszym jest mapowanie potencjału zakłócenia bezpieczeństwa publicznego i porządku na każdym etapie wyborów” – powiedział Vidada podczas spotkania z Komisją III Izby Reprezentantów (DPR RI) w siedzibie parlamentu w poniedziałek (19 czerwca).

Drugim krokiem było opracowanie Indeksu Potencjału Podatności Wyborczej (IPKP) dla celów operacyjnych prowadzone z Państwową Agencją Nadzoru Wyborów (PAWASLU).

„Naszym podejściem jest (wykrycie), jakiego rodzaju zakłócenia bezpieczeństwa i porządku mogą wystąpić” – powiedział komisarz generalny.

Vitada wyjaśnił, że podejście policji do bezpieczeństwa będzie ukierunkowane na ryzyko zakłócenia porządku publicznego i bezpieczeństwa oraz umożliwi lepszy wkład przełożonym w rozważanie planów operacyjnych dotyczących bezpieczeństwa wyborów.

Zauważył, że policja przeprowadziła mapowanie ryzyka wyborczego w lutym 2023 r.

Jednak warunki ciągle się zmieniają i mogą się zmienić w każdej chwili. Potwierdził, że wskaźnik do oceny wrażliwości regionów w wyborach jest taki sam jak w 2019 r.

Tymczasem Komisarz Generalny podkreślił, że policja będzie współpracować z organizatorami wyborów, takimi jak Komisja Wyborcza (KPU), Bhawaslu i Czcigodna Rada Organizatorów Wyborów (DKBP).

Powiedział, że policja będzie współpracować z dygnitarzami narodowymi, religijnymi i tradycyjnymi, aby zapewnić sprawne i pokojowe wybory oraz utrzymać bezpieczeństwo i porządek publiczny.

„W tym monitorowanie mediów społecznościowych pod kątem mistyfikacji i mowy nienawiści oraz przeprowadzanie operacji wywiadowczych w celu przewidywania polaryzacji i zapobiegania jej krążeniu w społeczeństwie” – zauważył Witada.

Powiązane wiadomości: KPU zobowiązuje się do przekazywania informacji wyborczych
Powiązane wiadomości: Media wezwane do priorytetowego traktowania interesu publicznego podczas relacji z wyborów
Powiązane wiadomości: Optymalna przestrzeń cyfrowa przed wyborami w 2024 r.: dr med. Mahfud

Przetłumaczone przez: Narda Margaretha, Nabil Ihsan
Redaktor: Aziz Kurmala
Copyright © ANTARA 2023

READ  Indonezja Immigration tworzy balijską grupę zadaniową do radzenia sobie z nielegalnymi obcokrajowcami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *