Podstawa rządu Agencji Rozwoju Zasobów Ludzkich: pełniący obowiązki gubernatora Dżakarty

JAKARTA (ANTARA) – Agencja Rozwoju Zasobów Ludzkich (PBSDM) odgrywa ważną rolę jako kręgosłup rządów w całej Indonezji, powiedział pełniący obowiązki gubernatora Dżakarty Heru Budi Hardono.

„Nie lekceważ tego; funkcje BPSDM wydają się być proste, ale w rzeczywistości tworzy on„ niewidzialny ”zasób ludzki w przeciwieństwie do niewidzialnej infrastruktury” – zauważył tutaj w poniedziałek.

Instytut odgrywa istotną rolę w przygotowywaniu wykwalifikowanych, wykwalifikowanych i profesjonalnych zasobów ludzkich dla Państwowej Maszyny Cywilnej (ASN), oprócz pomocy w utrzymaniu kół rządowych w kraju.

Tym samym jego administracja wyraziła silne poparcie dla Krajowego Spotkania Koordynacyjnego PPSTM, w którym uczestniczyli liderzy PPSTM ze wszystkich prowincji Indonezji.

„Rząd prowincji Dżakarty zdecydowanie popiera to spotkanie. Mam nadzieję, że to krajowe spotkanie koordynacyjne pomoże naszemu krajowi powitać Złotą Indonezję 2045” – powiedział.

Poprosił BPSDM o przewidywanie różnic między pokoleniami, aby wysiłki na rzecz rozwoju były zrównoważone.

„Oczekuje się, że pokolenie urodzone w 2005 roku będzie przywódcami do 2045 roku. To powinno budzić niepokój, ponieważ istnieją różnice w charakterystyce” – wyjaśnił.

Tymczasem wiceminister spraw wewnętrznych John Wembi Wedibo powiedział, że cel Złotej Indonezji, jakim jest uczynienie z Indonezji kraju rozwiniętego do 2045 r., jest częścią rządowej wizji zbudowania suwerennego, sprawiedliwego i dobrze prosperującego kraju rozwiniętego. i technologia.

„Zdrowe, inteligentne, produktywne, konkurencyjne i etyczne zasoby ludzkie mogą urzeczywistnić złotą Indonezję. Wizja musi być realizowana przez urzędników służby cywilnej w całej Indonezji, zwiększając w ten sposób poziom zaufania i ogólnie na świecie” – powiedział Wetibo.

Krajowe Spotkanie Koordynacyjne BPSDM zorganizowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odbyło się pod hasłem „Współpraca jakościowego aparatu cywilnego państwa w realizacji narodowych i regionalnych wizji”.

Powiązane wiadomości: Priorytetowe traktowanie przygotowania zasobów ludzkich do rozwoju nowego kapitału
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Tysiące ASN zaufało KSP, aby spełnić 4 wytyczne dotyczące kapitału ludzkiego

READ  Język urzędowy UNESCO wyprodukowany w Indonezji

Przetłumaczone przez: Chit N, Kensu
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *