Plan zatrudnienia przed zatrudnieniem zakładający przeszkolenie 1,148 mln osób do 2024 r.: Minister

JAKARTA (ANTARA) – Program Kartu Prakerja (karta poprzedzająca zatrudnienie) ma przeszkolić 1,148 mln uczestników do 2024 r., oznajmiła w piątek Minister Koordynująca ds. Gospodarki Erlanga Hartardo.

„23 lutego 2024 r. otwarto nową partię programu Kartu Pragerja, tj. Batch 63, z docelową liczbą 1,148 mln uczestników w całym roku 2024. Docelowa alokacja będzie realizowana przez administrację etapami” – zauważył.

Hartardo, który pełni również funkcję przewodniczącego komisji ds. tworzenia miejsc pracy, powiedział, że program będzie kontynuowany w 2024 r., ponieważ udowodniono, że skutecznie poprawia umiejętności ludzi i zapewnia im pracę.

Zauważył, że badanie Azjatyckiego Banku Rozwoju (ADB) wykazało 95-procentowy wzrost zatrudnienia dzięki udziałowi w programie Kartu Pragerja.

Tymczasem badanie przeprowadzone przez Rumah Riset Presisi Indonesia wykazało, że dochody beneficjentów programu wzrosły o około 17-21 proc. miesięcznie w porównaniu do osób niebędących beneficjentami programu.

Hartardo powiedział, że w 2024 r. program zostanie rozszerzony, aby dotrzeć do większej liczby osób na odległych i słabo rozwiniętych obszarach oraz zachęcić do zaangażowania instytucji szkoleniowych w większej liczbie dzielnic i miast.

Jakość szkoleń zostanie również poprawiona dzięki włączeniu systemu uczenia się we własnym tempie, który nie tylko zapewnia elastyczność, ale także wymaga wysokiego poziomu zaangażowania ze strony uczestników szkolenia.

Wyraził nadzieję, że społeczność w większym stopniu wykorzysta umiejętności i możliwości w zakresie zwiększania odporności oferowane przez program.

Hartardo, którego zespół jest upoważniony do realizacji projektu, poszukuje współpracy z dodatkowymi stronami zainteresowanymi, w szczególności ministerstwami i instytucjami, w celu zapewnienia różnych rodzajów wysokiej jakości szkoleń zgodnych z aktualnymi wymaganiami rynku pracy.

Zaprosił instytucje posiadające uczelnie korporacyjne do udziału w rozwoju programu Card Pragerja.

„Będziemy współpracować, aby poprawić jakość naszej siły roboczej” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Pragerja pomaga pięciu milionom ludzi otworzyć pierwsze konta bankowe
Powiązane wiadomości: Korzyści z Pragerja są niezwykłe, ujawniają odrębne wyniki badań

READ  Dan Lemon, prezenter CNN, nagle opuszcza sieć

Tłumacz: Ten Adwentysta Dnia Siódmego, Raga Adji
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *