Rzym, 26 sierpnia 2024 r.: Papież Franciszek wyruszy specjalnym lotem IDA Airways do Indonezji wieczorem 2 września z lotniska Fiumicino w Rzymie do międzynarodowego lotniska w Dżakarcie Soekarno-Hatta, aby rozpocząć czterodniową wizytę państwową w największym muślinie na świecie. Naród.
Linie IDA Airways będą latać samolotem Airbus A330neo podczas wizyty papieża Franciszka w Indonezji. Dzięki innowacyjnym technologiom ten Airbus jest lżejszy, wydajniejszy i cichszy, co pomaga zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2 dla pasażerów o 20% w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji.
Komandor Massimiliano Marcelli z 18 000 godzin lotu będzie kierownikiem lotu. Cała 13-osobowa załoga, w tym trzech pilotów i 10 stewardów, dołączy do zespołu ITA Airways dedykowanego lotom specjalnym. Jak zwykle przedstawiciele prasy włoskiej i międzynarodowej będą podróżować z papieżem Franciszkiem w papieskim otoczeniu.
ITA Airways opracowało program lotniczy obejmujący efektywne praktyki operacyjne, wykorzystanie SAF (zrównoważonego paliwa lotniczego) odpowiadającego 0,5% tankowania samolotu oraz pełne kompensowanie nieusuwalnych emisji poprzez uczestnictwo. Program redukcji emisji CO2 z certyfikatem Złotego Standardu.
Rozpoczyna się wizyta papieska w Dżakarcie
Tymczasem „National Catholic Reporter” potwierdził, że papież Franciszek odwiedzi we wrześniu Indonezję, Papuę Nową Gwineę, Timor Wschodni i Singapur w ramach 12-dniowej podróży po Azji. Była to jego najdłuższa wizyta papieska i trzecia wizyta papieska w Indonezji (pozostałe dwie miały miejsce w 1970 i 1989 r.).
W dniach 3-6 września odwiedzi stolicę Indonezji, Dżakartę; Port Moresby i Wanimo, Papua Nowa Gwinea, 6–9 września; Dili, stolica Timoru Wschodniego, od 9 do 11 września; i Singapurze od 11 do 13 września.
„Ta podróż będzie skupiać się na spotkaniach z ludźmi z sąsiedztw obu krajów. „Spotka się z osobami starszymi, chorymi, «dziećmi ulicy», niepełnosprawnymi i ich ministrami, a także przywódcami rządów i społeczeństwa obywatelskiego” – oznajmił Krajowy Korespondent Katolicki.
Według World Factbook CIA, Indonezja, licząca 281,5 miliona mieszkańców, jest czwartą co do wielkości populacją na świecie i największą populacją muzułmańską spośród wszystkich krajów na świecie. Około 87,4% to muzułmanie, 7,5% protestanci, 3,1% katolicy i 1,7% hindusi.
Papua Nowa Gwinea, państwo wyspiarskie w Oceanii, jest członkiem Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Jest trzecim co do wielkości krajem wyspiarskim na świecie i liczy co najmniej 10 milionów mieszkańców. Z około 840 znanymi językami tubylczymi, jest uważany za najbardziej zróżnicowany językowo kraj na świecie. Według World Factbook około 70% populacji to chrześcijanie, 26% katolicy i 1,4% niechrześcijanie.
Timor Wschodni, uznany na arenie międzynarodowej za niepodległy kraj w 2002 roku, przez dziesięciolecia znajdował się pod panowaniem Portugalii i Indonezji. Po latach konfliktów i niestabilności Timor Wschodni nadal jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. Spośród 1,5 miliona mieszkańców kraju 97,6% to katolicy, 2% to protestanci lub ewangelicy, a 0,2% to muzułmanie.
Singapur, dawna brytyjska kolonia handlowa, jest dziś jednym z najlepiej prosperujących krajów na świecie. Przy populacji liczącej 6 milionów, 31,1% to buddyści, 18,9% chrześcijanie (37,1% identyfikuje się jako katolicy), 15,6% muzułmanie, 8,8% taoiści, 5% hinduiści, a 20% nie wyznaje żadnej religii.
(Źródło: National Catholic News, IDA Airways)
„Introwertyk. Amatorski miłośnik Twittera. Specjalista od internetu. Nieuleczalny miłośnik jedzenia”.