Pałac uchyla się od obietnicy Jokowi, jeśli Gibran zostanie wybrany

Tempo.co, DjakartaPałac Stanowy zdementował doniesienia jakoby prezydent Joko Widodo lub Jokowi mianowali miliony urzędników państwowych, jeśli kandydat na kandydata Prabowo Subianto, jego najstarszy syn Gibran Rakabuming Raka, wygra nadchodzące wybory prezydenckie. Zobowiązanie zostało po raz pierwszy ujawnione przez sekretarza regionalnego rządu Takalar w prowincji Sulawesi Południowe, Muhammada Hasbi.

„Nie mówiąc już o powiązaniu procesu rekrutacji urzędników służby cywilnej (CPNS/CASN) ze zwycięstwem niektórych par kandydatów w wyborach w 2024 r., nie jest prawdą, że Prezydent składa obietnice urzędnikom regionalnym” – powiedział koordynator sztabu specjalnego prezydenta, Ari Twibayana. powiedział Tempo. We wtorek 16 stycznia.

Ari podkreślił, że proces rekrutacji urzędników służby cywilnej to polityka rządu zaprojektowana od dawna przez Ministerstwo Reform Administracyjnych i Biurokratycznych, aby przyspieszyć reformy biurokratyczne i stworzyć usługi publiczne o oddziaływaniu społecznym.

„Więc nie ma to nic wspólnego z wyborami w 2024 r.” – stwierdził.

Ari zauważył, że proces rekrutacji został ogłoszony publicznie i przejrzyście przez Prezydenta 5 stycznia 2024 r., w ramach którego rząd uruchomił 2,3 mln systemów.

Niedawno jednominutowe wideo z przemówieniem sekretarza Takalara Muhammada Hasbiego 10 stycznia stało się popularne na platformach mediów społecznościowych. Jokowi obiecał zatrudnić miliony urzędników państwowych, jeśli Gibran zostanie wybrany na wiceprezydenta, powiedział na forum, w którym uczestniczyli urzędnicy Agencji Edukacji Takalar i nauczyciele z całego regionu.

Komisja Nadzoru Wyborów Thaklar (Bavaslu) badała naruszenia neutralności aparatu państwowego w kampanii na rzecz Prabowo-Kibran w Muzeum Balla Appaka Sulaba w regencji Thaklar.

„Ponieważ jak dotąd nie otrzymano żadnego raportu, Bhavaslu Takhalar powołał komisję w celu uzyskania tych informacji. Poczekajmy na wyniki” – powiedział w poniedziałek 15 stycznia członek Południowego Sulawesi Bawaslu Saibul Jihad w Makassar.

Tempo Takkar nie poszedł jeszcze szukać wyjaśnień u sekretarza strefy.

READ  KNKT wysyła zespoły do ​​zbadania kolizji pociągu z ciężarówką w Semarang

Daniel A. Fajri

Wybór nauczyciela: 5 najmniejszych krajów na świecie

Kliknij tutaj dostać Najnowsze wiadomości Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *