Opóźnienia w budowie, obawy związane z problemami z dostępem przed miękkim uruchomieniem kolei dużych prędkości w Indonezji

Należy zapewnić bezpieczeństwo

Pan Teddy Herlambang, wiceprezes organizacji pozarządowej Indonezyjskiego Stowarzyszenia Transportu Drogowego i Kolejowego z siedzibą w Dżakarcie, podkreślił, że KDP nie otrzymał jeszcze certyfikatu.

„Wszystkie obiekty i infrastruktura, jak telekomunikacja, elektryczność itp., powinny być certyfikowane. Z tego co wiem wszystkie są obecnie niecertyfikowane, bo to jest nowe i nie ma w Ministerstwie Transportu jednostki odpowiedzialnej za certyfikację kolei dużych prędkości.

„Więc zatrudniają niezależnego konsultanta do pracy nad certyfikacją, ponieważ nie mamy norm HSR. Używają więc międzynarodowych standardów” – powiedział.

Rizal Vasal, dyrektor generalny kolei w Ministerstwie Transportu, powiedział CNA, że wszystkie pociągi w Indonezji muszą mieć pozwolenie na eksploatację.

„Mogą otrzymać to pozwolenie, jeśli spełnią wszystkie wymagania techniczne i administracyjne w Indonezji.

„Oznacza to, że zasoby ludzkie muszą być certyfikowane i przechodzić testy” – powiedział.

Pan Vasal powiedział, że ministerstwo współpracuje z niezależnym oceniającym, który dokona przeglądu testów.

„Możemy uznać wynik inicjatywy KDP, którą Chiny zaoferowały w Indonezji, więc istnieją dwa sposoby zapewnienia bezpieczeństwa pociągów” – powiedział.

Zapewnił, że bezpieczeństwo pasażerów – od przybycia na stację do wyjścia z pociągu – będzie zagwarantowane.

„Zapewnimy środki bezpieczeństwa, aby żadnemu pasażerowi nie stała się krzywda” – powiedział.

Przyznaje, że wszystko jest jeszcze testowane i jeszcze nie certyfikowane.

„Powinniśmy być w stanie uzyskać certyfikaty i zezwolenia operacyjne przed sierpniem” – stwierdził.

Początkowo maszynistami będą doświadczeni pracownicy z Chin, ponieważ indonezyjscy pracownicy muszą najpierw zdobyć umiejętności i wiedzę do obsługi systemu, ujawnił Vasal.

Pani Cortina z Patalarang przyznała, że ​​cieszy się z HSR w Indonezji, ponieważ władze spieszyły się z zakończeniem projektu przed jego miękkim uruchomieniem w sierpniu i terminem październikowym.

„Jako Indonezyjczyk uważam, że HSR jest dobry, ponieważ Indonezja i jej następna generacja będą bardziej zaawansowane. Pod względem technologicznym nadążamy za duchem czasu.

READ  Wizyta Kamali Harris na Filipinach kieruje cel Ameryki do Chin

„Mamy nadzieję, że dzięki szybkiej kolei ludzie będą mieli większy dostęp do transportu publicznego i skrócą czas podróży. Ale to powinno być przystępne dla nas, małych ludzi” – powiedzieli urzędnicy, którzy jeszcze nie ogłosili ceny biletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *