Opóźnienia w budowie, obawy związane z problemami z dostępem przed miękkim uruchomieniem kolei dużych prędkości w Indonezji

Należy zapewnić bezpieczeństwo

Pan Teddy Herlambang, wiceprezes organizacji pozarządowej Indonezyjskiego Stowarzyszenia Transportu Drogowego i Kolejowego z siedzibą w Dżakarcie, podkreślił, że KDP nie otrzymał jeszcze certyfikatu.

„Wszystkie obiekty i infrastruktura, jak telekomunikacja, elektryczność itp., powinny być certyfikowane. Z tego co wiem wszystkie są obecnie niecertyfikowane, bo to jest nowe i nie ma w Ministerstwie Transportu jednostki odpowiedzialnej za certyfikację kolei dużych prędkości.

„Więc zatrudniają niezależnego konsultanta do pracy nad certyfikacją, ponieważ nie mamy norm HSR. Używają więc międzynarodowych standardów” – powiedział.

Rizal Vasal, dyrektor generalny kolei w Ministerstwie Transportu, powiedział CNA, że wszystkie pociągi w Indonezji muszą mieć pozwolenie na eksploatację.

„Mogą otrzymać to pozwolenie, jeśli spełnią wszystkie wymagania techniczne i administracyjne w Indonezji.

„Oznacza to, że zasoby ludzkie muszą być certyfikowane i przechodzić testy” – powiedział.

Pan Vasal powiedział, że ministerstwo współpracuje z niezależnym oceniającym, który dokona przeglądu testów.

„Możemy uznać wynik inicjatywy KDP, którą Chiny zaoferowały w Indonezji, więc istnieją dwa sposoby zapewnienia bezpieczeństwa pociągów” – powiedział.

Zapewnił, że bezpieczeństwo pasażerów – od przybycia na stację do wyjścia z pociągu – będzie zagwarantowane.

„Zapewnimy środki bezpieczeństwa, aby żadnemu pasażerowi nie stała się krzywda” – powiedział.

Przyznaje, że wszystko jest jeszcze testowane i jeszcze nie certyfikowane.

„Powinniśmy być w stanie uzyskać certyfikaty i zezwolenia operacyjne przed sierpniem” – stwierdził.

Początkowo maszynistami będą doświadczeni pracownicy z Chin, ponieważ indonezyjscy pracownicy muszą najpierw zdobyć umiejętności i wiedzę do obsługi systemu, ujawnił Vasal.

Pani Cortina z Patalarang przyznała, że ​​cieszy się z HSR w Indonezji, ponieważ władze spieszyły się z zakończeniem projektu przed jego miękkim uruchomieniem w sierpniu i terminem październikowym.

„Jako Indonezyjczyk uważam, że HSR jest dobry, ponieważ Indonezja i jej następna generacja będą bardziej zaawansowane. Pod względem technologicznym nadążamy za duchem czasu.

READ  Program JKN-KIS obejmuje szeroką gamę zabiegów leczniczych: Vidodo

„Mamy nadzieję, że dzięki szybkiej kolei ludzie będą mieli większy dostęp do transportu publicznego i skrócą czas podróży. Ale to powinno być przystępne dla nas, małych ludzi” – powiedzieli urzędnicy, którzy jeszcze nie ogłosili ceny biletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *