NTT przygotowuje bambusowe rowery dla delegatów szczytu ASEAN

Delegaci zostaną powitani tradycyjnymi tańcami po przybyciu do Labuan Bajo.

Kubang, E Nusa Tenggara (Antara) – East Nusa Tenggara (NTT) Wicegubernator Joseph Ne Choi powiedział, że jego administracja przygotowuje lokalnie wykonane bambusowe rowery jako pamiątki dla delegatów uczestniczących w 42. Szczycie ASEAN.

Powiedział w środę, że pamiątki odzwierciedlają wsparcie jego administracji dla realizacji międzynarodowego wydarzenia, które odbędzie się w Labuan Bajo, dystrykt West Mangarai, prowincja NTT w dniach 9-11 maja 2023 r.

Kontynuował, że mają również na celu promowanie lokalnej innowacyjnej produkcji i ogromnego potencjału bambusa w prowincji.

Wicegubernator poinformował, że poza rowerami przygotowane zostały również pamiątki z motywem smoka z Komodo oraz pamiątkowe zdjęcia dla przedstawicieli samorządu.

Powiedział też, że tradycyjne stroje z tkanych tkanin będą również wręczane jako specjalne upominki przywódcom państw członkowskich ASEAN.

Odzież jest produkowana przez NTT Provincial Regional National National Crafts Council (Dekranasda).

„Delegaci zostaną powitani tradycyjnymi tańcami po przybyciu do Labuan Bajo” – powiedział Choi.

Powiedział, że Samorząd Wojewódzki NTT, jako gospodarz szczytu, odegra ważną rolę w sprawnej i pomyślnej realizacji międzynarodowego wydarzenia, w tym pomoże osiągnąć cel spotkań.

W konferencji tej biorą udział przywódcy krajów ASEAN. Liczbę delegatów towarzyszących głowom państw szacuje się na 550 osób.

Choi powiedział, że jego administracja pozwoli turystom odwiedzić Labuan Bajo podczas szczytu.

„Odwiedzający są nadal mile widziani w Labuan Bajo, ponieważ wszystkie atrakcje turystyczne będą otwarte jak zwykle (podczas szczytu)” – dodał.

Choi powiedział jednak, że będą specjalne ustalenia w obszarach, które służą jako miejsca szczytów lub są odwiedzane przez głowy państw.

„Będą bardzo ograniczone, ograniczone i otwarte obszary (dla turystów), które zostaną aktywowane normalnie podczas szczytu” – dodał.

Powiązane wiadomości: Przygotowania Labuan Bajo do organizacji 42. szczytu ASEAN
Powiązane wiadomości: Ministerstwo powołuje centra pomocy turystycznej podczas szczytu ASEAN
Powiązane wiadomości: Żony 5 głów państw ASEAN wezmą udział w szczycie

READ  Ministerstwo Energii oczekuje, że fundusz CSR będzie bezpośrednio odpowiadał na potrzeby ludzi

Przetłumaczone przez: Aloysius Levokeda
Autor: Sri Haryati
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *