Na obchody Dnia Niepodległości Nusantary zaproszono 6800 osób

JAKARTA (ANTARA) – Na wniosek rządu władze stolicy Nusantary (OIKN) przygotowują się do nadchodzących obchodów Dnia Niepodległości w nowej stolicy, Nusantara, które odbędą się 17 sierpnia.

Przewodniczący Urzędu Stołecznego Nusantara (OIKN), Bambang Susandono, potwierdził to podczas spotkania z Komisją II Izby Reprezentantów (DPR) w Dżakarcie w poniedziałek (18 marca).

„W miarę obecnego postępu obchody Dnia Niepodległości będą mogły zostać zorganizowane na uroczystym placu w Nusantara” – powiedział.

Powiedział też, że rząd wyśle ​​na tę uroczystość 6800 zaproszeń.

Susantono dodała, że ​​chociaż władze zostały poproszone o przygotowanie obchodów Dnia Niepodległości, porządkiem obrad zajmie się Sekretariat Stanu.

Poinformował, że plac ceremonialny znajdujący się przy Pałacu Prezydenckim jest już gotowy do użytku, na placu porosła trawa, a wokół placu posadzono drzewa.

„Spodziewamy się, że do 17 sierpnia plac będzie bardzo przyjemny dla oka” – zaznaczył.

Susantono poinformowała także, że dla uczestników obchodów Święta Niepodległości gotowe będą dwa hotele. Oba 200-pokojowe hotele zostały wybudowane przez prywatnych inwestorów.

„Jeśli Bóg pozwoli, pierwsze 200 pokoi jest funkcjonalnych. Oczekujemy, że wkrótce będą gotowe obiekty służby zdrowia i edukacji” – powiedział.

Zauważył, że rozwój nowego kapitału jest wciąż w pierwszej fazie, ponieważ długoterminowy plan ma być kontynuowany przez kolejne dwie dekady, do 2045 roku.

Odnosząc się do budowy biur rządowych w mieście Nusantara, stwierdził, że na dzień 19 lutego postęp prac przy budowie Pałacu Prezydenckiego wyniósł 58,5 proc., podczas gdy rozwój gabinetu Prezydenta wyniósł 78,64 proc.

Oczekuje się, że obie struktury zostaną ukończone do października 2024 r., kiedy nowy prezydent obejmie urząd – dodał.

Powiązane wiadomości: Ustawodawca zaleca rządowi natychmiastowe uznanie Nusantary za stolicę
Powiązane wiadomości: Piąta faza nowego kapitału warta inwestycji o wartości 49,6 biliona rupii

READ  Netanjahu przeżył wotum nieufności wobec reformy sądownictwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *